Přeplacené hvězdy. Soudnost některých českých fotbalistů je nulová

Jaroslav Šilhavý

Český reprezentační fotbal pláče a fanoušci nepochybně také. Výkony naší reprezentace jsou doslova tristní a dívat se na fotbal, který produkuje, představuje mnohdy spíše utrpení než zábavu. To jako divák pochopitelně nechci. Poslední dva kvalifikační zápasy byly jasným dokladem tohoto tvrzení. Reprezentantů to prostě nejde. Často ale spíše hledají vinu všude možně jinde, jenom ne u sebe. Proč? Copak jsou takoví alibisti? Některá vyjádření prostě nepochopím, a tak se o ně rád podělím.

Podle Juráska byli fotbalisti v Albánii dobří na balonu

Všichni jsme viděli, že zlomovým momentem prohry s Albánií bylo vyloučení Mojmíra Chytila za ruku, která nejspíše ani nebyla. Stav mohl být 1:1 a fotbal by se nepochybně vyvíjel jinak. Na to se ale spoléhat rozhodně nelze. Obránce David Jurásek se vyjádřil pro Sport.cz v tom smyslu, že fotbalisté byli dobří na balonu, celkem se jim dařilo se tam dostávat, ale nevytvořili si takovou šanci, která by vedle ke kýženému gólu. Na jakém fotbalu to proboha byl? Vždyť jsme si nevytvořili takřka žádnou šanci. Alibistické přehrávání míče z jednoho hráče na druhého a neschopnost přejít jeden na jednoho udělala z našeho týmu doslova kašpárky. Po třetí inkasované brance jsem si říkal, že si Albánci zaslouží dát další. Čtvrtou jim neuznali a šance na další měli také. Alibistické vyjádření obránce je smutným dokladu stavu českého týmu.

Pavlenka se musel podívat na video

Poměrně stěžejní byl také první gól Albánců. Právě na něj se ptali v rozhovoru České televize novináři brankáře Jiřího Pavlenky. Ten odpověděl, že se musí ještě podívat na video. Na jaké video? Vždyť bylo jasně patrné, že střela z více než 30 metrů byla chytatelná. Nebylo by jednodušší říct, že ji měl chytit a že prostě udělal chybu? Určitě ano, nicméně ani v tomto případě se tak nestalo.

Slétající se supi nad Šilhavým se mohou rozletět

Možná i vzhledem k tomu, že na reprezentaci díky zaváhání Poláků s Moldavskem stačí naší reprezentaci Moldavsko porazit. Otázkou zůstává, zdali to naše reprezentace zvládne. Fotbal s Faerskými ostrovy byl tristní a doby, kdy jsem tohoto soupeře doslova přejeli o několik branek, jsou již dávno pryč. Bohužel. Přesto situaci trenér Šilhavý možná ustojí. V nějaký velký úspěch našich už ale moc nevěřím. Přeplacené hvězdy sice na hřišti většinou makají, ale to je trochu málo.

Zdroje info: Autor, https://www.fotbal.cz/repre/jurasek-po-albanii-chytil-rikal-ze-hral-ramenem-druha-zluta-byla-nesmyslna/a19160, https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace-euro-2024-kvalifikace-na-euro-2024/438004/cesta-na-euro-pres-vsechny-rozpaky-plati-ze-staci-doma-porazit-moldavsko.html,https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/zive-kvalifikace-me-cesko-faerske-ostrovy-0-0/652b824416d3c6c7523e6676

Trenér České fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý: Náhledové foto autor Tadeáš Bednarz https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jaroslav_%C5%A0ilhav%C3%BD,_Czech_Rp.-Montenegro_EURO_2020_QR_10-06-2019_(2).jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.