Pravni Aspekty

Právní aspekty finančního managementu

Ať už se jedná o správu podnikových financí, oceňování majetku podniku nebo nějaké jiné součásti realizace finančního managementu, nelze právní aspekty obchodních vztahů opomíjet. Dobrý manažer se v dnešní době bez právního povědomí neobejde. Nemusíte být zrovna vystudovaný právník, abyste získali relevantní přehled o právním řádu a praktickou schopnost orientovat se v právních předpisech. Intenzivní kurz pod vedením zkušených lektorů v Ústavu práva a právní vědy Vás to naučí mnohem efektivněji, než kdybyste se věnovali jen samostudiu odborné literatury.

Porozumění metodám správy podnikové majetkové a kapitálové struktury společnosti totiž vede k faktu, že všechny relevantní ekonomické otázky mají také své právní konsekvence.

Složitost legislativy jako hlavní aspekt

Pokud se zabýváte finančním managementem v praxi, pak oceníte zejména znalosti z finančního práva. Daňové zákony podléhají častým novelizacím, a to mnohokrát z důvodu nutnosti novelizovat související zákony: např. v době rekodifikace soukromého práva nebo realizace prosazených politických návrhů ve finanční oblasti. Daňové právo patří také k oblastem, kde je skutečný obsah právních norem dotvářen praxí a výkladem soudů v konkrétních případech. To vše jsou důvody, proč je třeba finančním záležitostem rozumět z právního pohledu, aby Vás při praktické práci s právním předpisem nic nepřekvapilo a nemuseli jste se s jednotlivými záležitostmi obracet na právníka Vaší firmy či úřadu nebo konzultovat advokátní kancelář.

PravniAspekty-SlozitostLegislativy

Mimořádný význam mají právní otázky ve sféře veřejných financí a rozpočtování, a to s přesahem do problematiky evropských fondů. Jste-li odborníkem na finance v podniku nebo instituci veřejné správy, bude pro vás nově získané aktuální právní vzdělání v podobě profesního intenzivního kurzu představovat značnou výhodu oproti kolegům či konkurenci.

Pomocná ruka – výklad odborníků

Ústav práva a právní vědy je nezávislou odbornou institucí, která se zaměřuje především na profesní postgraduální vzdělávání. Reference mnoha spokojených absolventů těchto kurzů naznačují, že i Vy můžete rozšířit jejich řady a získat tak cenné osobní kontakty na naše lektory i studenty. V obou skupinách jsou lidé, kteří jsou zpravidla velmi úspěšní v různých oborech souvisejících s právem a byznysem.

Ke studiu se nyní můžete přihlásit do konce září 2017, a to mimořádně za zvýhodněnou cenu. Aktuální informace naleznete na internetové stránce: www.ustavprava.cz

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *