Práce z domu

Práce z domova: Jaké jsou možnosti

Práce z domova je stále atraktivnější. Poskytuje flexibilitu času, která je hlavním lákadlem pro rozhodnutí se změnit váš pracovní režim. Zastánci práce z domova nabízí jako vzor skandinávské země, kde si zaměstnanci v určitých oborech si určují svou pracovní dobu a místo, kde ji chtějí strávit. Pravdou je však to, že v naší zemi nejde o moc rozšířenou variantu. Důvody jsou jak na straně zaměstnanců, tak zaměstnavatelů. Z průzkumů vyplývá, že z domu pracuje jen 8% zaměstnaných.  V 35% jsou nedůvěřiví nadřízení. Další překážkou je i legislativa České republiky, jejíž striktní výklad jen velmi těžko práci z domova povoluje.

Kdo pracuje z domova nejčastěji?

Nejvíce pracují z domu obchodní zástupci, pracovníci v oboru informačních technologií. Nejvíce tuto praxi zažívají programátoři. Dále též u svobodných povolání jako například advokáti, architekti či lékaři s vlastní ordinací.

Jak si vydobýt práci z domu u vašeho šéfa

Jak bylo již napsáno, mnoho firem není nakloněna práci z domova. Jak si ale přesto tuto výsadu vydobýt? Nabízíme snadnou strategii:

1) omluvit se jeden den ze zdravotních důvodů z práce,

2) pracujte omluvený den z domu a udělejte toho dvakrát více, než v kanceláři,

3) prezentujte práci z domova jako výborný podnikatelský tah,

4) navrhněte nadřízenému, že budete pracovat z domu například 1-2 dny v týdnu,

5) během těchto dní musíte být nejproduktivnější,

6) později můžete navrhnout více dní.

Práce z domova a online business

Pojem online business vyjadřuje soubor nástrojů, které vám umožní řídit a sdílet veškeré pracovní aktivity. V dnešní době všelijakých technologických vychytávek, jde o výborné pomocníky při práci z domova. Patří k nim klasické nástroje, jako je telefon, email a internet. Z novách nástrojů například online videokonference, virtuální kanceláře a online vzdělávací a školící kurzy. Nejen, že takové nástroje lze využívat spolu s kolegy. Usnadnit mohou i komunikaci s dodavateli či zákazníky.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *