Telemarketing

Práce v call centrech: Dobré peníze, horší podmínky

Přestože by se mohlo zdát, že objektivně není práce v call centrech nikterak náročná a peníze za ni jsou slušné, fluktuace zaměstnanců je zde vysoká. Jen málokdo zde vydrží delší dobu. Proč tomu tak je? A jaké jsou vlastně podmínky těchto pracovníků? Na to se dnes podíváme. Pojďme na to!

Co práce obnáší?

Jde o jednu z nejvíce nabízených „kancelářských“ pozic na trhu práce. Důvod není ani tak ten, že je míst velké množství. Spíše za to může již zmíněná vysoká fluktuace zaměstnanců, která se dle některých dat pohybuje až okolo 70 %. Lidé zde v průměru vydrží několik měsíců. Přitom opravdu dobří telefonisté si mohou přijít an poměrně slušné peníze. Nejde však jen o finanční hledisko, jelikož práce je to opravdu náročná. Musíte denně uskutečnit velké množství hovorů. Musíte také projevit empatii ale i odolnost. Velká část lidí vás totiž s prominutím bude posílat někam. Musíte také rychle reagovat na argumenty, připomínky či dotazy druhé strany.

Průměrná mzda telefonistů

Na kolik si takový telefonista může přijít? Platy.cz uvádí následující data. Je nutné si však uvědomit, že průměrná hrubá mzda je také ovlivněna již zmíněnou vysokou fluktuací. Pokud někdo vydrží v tomto zaměstnání déle, může si přijít na mnohem vyšší částku. V roce 2015 byla průměrná mzda v tomto odvětví 25 346 Kč měsíčně. Každý následující rok se zvyšovala. Dokonce každý rok o více jako 1000 Kč za měsíc. V roce 2017 pak dělala tato průměrná měsíční mzda pracovníků v call centrech 28 658 Kč, v roce 2018 29 658 Kč no a o minulém roce data vypovídají nárůst na 32 998 Kč za měsíc.

Co zde nováčka čeká

Pokud uvažujete o této kariéře, je dobré si uvědomit co by na vás v call centru, jako na nováčka, čekalo. Účastníci hovoří o tom, že zejména první měsíce jsou extrémně náročné. Nepomohou vám lidé na druhé straně hovoru, kteří jsou velmi často nevrlí, ani fakt, že se hovory nahrávají. Váš vedoucí bude tyto nahrávky poslouchat a neustále vám připomínat, co jste zapomněli nabídnout. Pokud však člověk prokáže, že jde o práci, na kterou se hodí, může si vydělat zajímavé peníze. Pokud se jedná o telemarketing, kdy prodáváte přes telefon různé produkty, pak můžete počítat i s bonusy, které se právě od prodeje odvíjejí.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *