Povinné ručení Wüstenrot

Pojišťovna Wüstenrot, jedna ze čtyř společností Wüstenrot v České republice, nabízí svým klientům povinné ručení. Webové stránky této pojišťovny jsou velmi přehledné a najdete zde přehled a informace o všech produktech, které společnost nabízí. Již dříve jsme vám představili stavební spoření Wüstenrot, dnes bychom se chtěli zaměřit na povinné ručení.

Povinné ručení Wüstenrot

Wüstenrot pojišťovna vám nabízí povinné ručení, a to hned ve dvou variantách. Varianty se od sebe odlišují v limitu krytí a jsou cenově dostupné. Ve variantě základní jste ochráněni za škody na věci a ušlý zisk a za škody na zdraví do výše 35 milionů Kč, ve variantě zvýšené získáváte ochranu až do 70 milionů Kč. Jak ve variantě základní, tak ve variantě zvýšené máte k dispozici asistenční služby, kdyby se vám stala nehoda nebo by vám bylo odcizeno auto v České i Slovenské republice. Asistenční službu budete moci využít také v případě, že budete muset vynaložit náklady na právní zastoupení, když budete uplatňovat nároky. Asistenční služby jsou zcela zdarma. Pokud se stanete klientem a dva roky budete bez nehody, získáte 30 % bonus.

Wüstenrot doplňková připojištění

Varianty mají zdarma základní asistenční služby, ale můžete si sjednat doplňkové připojištění. Připlatit si můžete pojištění skel vozidla, úrazové pojištění osob, které jsou ve vozidle, nebo si můžete sjednat rozšířené asistenční služby. Pojistit čelní sklo pro případ nehody, živelné události nebo vandalismu si můžete s 10 % spoluúčastí za minimálně 500 Kč. Čtvrt roku budete muset platit minimálně 1 000 Kč a spoluúčast budete mít 50%. Nabízejí se vám 3 varianty krytí.

Úrazové připojištění a rozšířené asistenční služby

U Wüstenrot pojišťovny si můžete sjednat úrazové připojištění s pojistnou částkou 1 000 000 Kč. Vztahuje se na všechny osoby, které jsou přepravované ve vozidle v době, kdy dojde k nehodě, tedy ke vzniku pojistné události. Úrazové připojištění si můžete sjednat za 960 Kč ročně. Sjednání rozšířené asistenční služby vás ročně vyjde na 300 Kč. Vztahují se na pojistné události v České republice a v Evropě, když budete mít nehodu, postihne vás nějaká živelná událost, porouchá se vám vozidlo, někdo vám ho úmyslně poškodí, stanete se obětí krádeže nebo pokusu o krádež.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.