Povinné ručení

Povinné ručení: 5 věcí, na které byste si měli dát pozor

Vlastníte-li jakékoli motorové vozidlo, zcela jistě víte, v jakém termínu budete muset opět zaplatit povinné ručení. Tato zákonem stanovená povinná pojistka je jakýmsi strašákem mnohých z nás i přesto, že v podstatě provozovatele motorového vozidla chrání. Před čím? Přece před uhrazením škod, jež mohou vzniknout na majetku nebo zdraví druhé osoby v případě, že daný člověk zaviní dopravní nehodu. Při uzavírání povinného ručení je zapotřebí myslet na několik důležitých věcí. My se soustředíme na 5 nejdůležitějších.

Výše pojistného

Víte, kolik za povinné ručení platíte? Mnozí lidé pouze v daném termínu uhradí požadovanou částku a nic dalšího neřeší. Pokud jste přitom pojištění u jakékoli pojišťovny, můžete si být jistí, že cena jde i navzdory bonusům neustále nahoru. Zkontrolujte si proto, kolik platíte, případně si srovnejte pojistky u více poskytovatelů a najděte pohodlně nejlevnější povinné ručení.

Frekvence plateb

Je v podstatě trojího typu. Klasiku představuje placení pojistky jednou za rok. Jinak ale není problém domluvit se na půlroční nebo čtvrtletní frekvenci hrazení příslušených částek.

Krytí výloh

Hodně důležitá věc. Soustřeďte se na limity krytí jak léčebných výloh, tak i škody na majetku. Čím je limit logicky vyšší, tím pochopitelně získáte jistotu, že budete co nejméně platit. Střetnete-li se třeba s nějakým dražším vozem, krytí škody bude pochopitelně rozsáhlejšího charakteru.

Zelená karta

Jedná se o dokument, který vám příslušná pojišťovna vystaví na základě prodloužení smlouvy o povinném ručení, respektive jeho zaplacení. Slouží jako doklad o uzavření pojistky.

Optimální připojištění

Povinné ručení určitě nekryje škody vztahující se k vašemu vozu a některé další situace. Ideálně se tedy vyplatí minimálně uzavřít připojištění, a to pro případy:

–          narušení čelního skla,

–          střetu s lesní zvěří,

–          převozu zavazadel.

Jestliže chcete mít jistotu krytí škod i na vašem autě, uzavřete si havarijní pojištění. Samozřejmostí by pro vás mělo být i vlastní zdravotní pojištění.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *