Potřebujete půjčku do výplaty? Nezapomínejte porovnávat!

Každému se může stát, že si zaplacení svých měsíčních výdajů špatně rozvrhne a najednou zjistí, že mu chybí pár tisíc na zaplacení výloh, které do dalšího měsíce nepočkají. Kromě toho může dojít také k tomu, že se objeví nějaký nečekaný výdaj, ať už v podobě rozbité televize, pračky nebo jiného domácího spotřebiče, na jehož opravu či náhradu nemáte dostatek vlastních financí.

Jestliže žijete od výplaty k výplatě, taková situace vás může zaskočit, protože nemáte naspořenou dostatečně velkou finanční rezervu, která by vám v takové chvíli dost pomohla. Pokud vám na vyřešení vzniklé situace stačí jen pár tisíc, můžete uzavřít půjčku 3000 Kč, která pro vás v takové chvíli představuje naprosto ideální řešení.

Ať už si chcete sjednat půjčku před výplatou nebo nějakou jinou nebankovní půjčku, každou nabídku si musíte nejprve pořádně promyslet a všechny mezi sebou vzájemně porovnat. Nikdy není dobré sáhnout po první nabídce. Nebankovních institucí, které poskytují úvěry je celá řada a každý má jiné podmínky. Proto věnujte výběru produktu čas a dobře si veškeré nabídky porovnejte, ať máte jistotu, že jste si skutečně vybrali tu nejlepší variantu.

Co u půjček porovnávat?

Abyste si dokázali půjčky mezi sebou porovnat, měli byste se zaměřit na tři základní parametry. V první řadě je to minimální úroková sazba, která se uvádí v procentech a určuje částku, jakou budete muset ve finále za půjčku zaplatit. Další důležitá věc je minimální výše úvěru, kterou si stanovujete vy podle vaší finanční situace. Vždy se snažte půjčovat co nejnižší částku, abyste měli úvěr co nejrychleji splacený.

V poslední řadě by vás při sjednávání finančních produktů měly zajímat také poplatky, které jsou s daným úvěrem spojené. Půjčky do výplaty se vyznačují krátkou dobou splatnosti, proto se nejvýraznější poplatek, který u takové půjčky může objevit, obvykle týká prodloužení doby splatnosti. Z tohoto důvodu si raději vybírejte takové produkty, kde se žádné poplatky neplatí.

Některé společnosti by po vás mohly chtít, abyste poplatky zaplatili dopředu – takové firmě se určitě obloukem vyhněte. Pro srovnání nebankovních půjček můžete využít online srovnávač, který za vás všechny půjčky navzájem porovná. Všechny důležité parametry budete mít před sebou vypsané, a tak pro vás pak bude mnohem jednodušší si vybrat takový produkt, který vám bude maximálně vyhovovat.

Jak poznat seriózního poskytovatele půjčky do výplaty?

Aby půjčka vyřešila váš finanční problém, je potřeba, abyste si sjednali půjčku u seriózního poskytovatele. Firem, které tyto služby nabízejí je celá řada, proto si nejprve společnost důkladně prověřte, abyste měli jistotu, že jste nenaletěli nějakému lichváři. Mohlo by se snadno stát, že místo toho, aby vám půjčka z finančního maléru pomohla, vaši finanční situaci ještě zhorší.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.