Potřebujete pomoc s daňovým přiznáním? Můžete využít speciální infolinky finanční správy

telefonát

Pokud si nevíte rady s daňovým přiznáním a potřebujete poradit, je možné využít speciální infolinky, které spustí finanční správa. Kdy bude možné využít rady odborníka na telefonu? Jaké další možnosti v rámci pomoci nabídne finanční správa?

Jako každým rokem se blíží doba pro podání daňového přiznání. Jak je to s termíny pro papírové přiznání a elektronické? Kdy a jak bude možné využít infolinky zřízené finanční správou?

Dokdy podat daňové přiznání

Termín pro podání daňového přiznání v papírové formě je do 2. dubna 2024. Pozor však na to, že v loňském roce byly povinně zřízeny datové schránky takřka všem podnikajícím fyzickým osobám, z čeho pramení povinnost podání daňového přiznání online. Tudíž pro většinu OSVČ platí termín podání přiznání elektronicky do 2. května 2024. Podnikatelé využívající služeb daňového poradce mají čas do 1. července 2024.

Finanční správa nabízí pomoc na telefonu

Možnost využít radu po telefonu od odborníků bude možné od 4. března do 2. dubna 2024, a to od pondělí do pátku v následujících časech. Od pondělí do čtvrtka budou infolinky k dispozici od 8:00 do 17:00 hodin a v pátek od 8:00 do 14:00 hodin. Pokud si tak nevíte rady, potřebujete pomoc, poradit, něco zkonzultovat, můžete využít tak tyto telefonní linky finančního úřadu.

Tradicí zůstávají výjezdy do obcí

Ani letos nebudou chybět výjezdy pracovníků finanční správy do obcí. Jedná se už o dlouholetou tradici. Tuto pomoc, kdy je možné jednat s pracovníkem úřadu osobně, využívají a vítají zejména starší generace. Tito lidé zkrátka stále preferují osobní kontakt, jakožto osoby, pro které se vyplnění formuláře nestalo rutinní záležitostí. Vzhledem k tomu, že většina chce mít tuto záležitost co nejdříve vyřízenou, začíná finanční správa s výjezdy do obcí už nyní, tj. na konci února.

Prodloužení úředních hodin na finančních úřadech

Vzhledem k tomu, že každoročně podává nejvíce lidí daňové přiznání v papírové formě poslední týden v březnu, proto i letos finanční správa vyjde vstříc a prodlouží úřední hodiny podatelen na všech finančních úřadech. Od pondělí 25. března do úterý 2. dubna 2024 budou podatelny otevřené pro veřejnost do 17:00 hodin. V pátek 29. března a v pondělí 1. dubna 2024 však bude zavřeno z důvodu státních svátků.

Zdroj: https://www.podnikatel.cz/aktuality/nevite-si-rady-s-danovym-priznanim-urednici-bernaku-vam-poradi-i-po-telefonu/

https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy-gfr/tiskove-zpravy-2024/infolinky-a-vyjezdy-brezen-2024

Náhledové foto: Pixabay