Poštovní Jánošík? Vildumetzová se na sítích stále rve za Českou poštu

Vildumetzová

Jana Mračková Vildumetzová se zřejmě zamilovala do České pošty a brání ji na sociální síti doslova do roztrhání těla. Svými neustálými tweety připomíná činnost nebojácného slovenského zbojníka Jánošíka, který bohatým bral a chudým dával. Paní poslankyně nicméně spíše komentuje něco, čemu asi až tak nerozumí. Hrob České pošty se totiž začal pomalu kopat za minulé vlády, respektive právě tehdy šla tato instituce do nehorázné ztráty. Pojďme se tedy na některá fakta podívat mnohem podrobněji.

Česká pošta byla v plusu naposledy v roce 2017

Je to tak, čistý zisk před zdaněním činil v roce 2017 celkem 110 miliard korun. V roce předchozím šlo o 209 miliard a v roce 2016 o 291 miliard korun. Rekordní zisk měla Česká pošta v roce 2007, tehdy šlo o 795 miliard korun. V roce 2020 se Česká pošta dostala na neskutečných 1,382 miliard korun. V roce 2021 se ztráta snížila na 695 milionů korun, nicméně minulý rok činila 1,5 miliardy korun. Na potenciální letošní výsledek upozorňuje právě Vildumetzová.

Letos skončí pošta podle Vildumetzové se ztrátou 1 miliardy korun

Paní poslankyně právě poukazuje na fakt, že potenciální letošní ztráta 1 miliard korun je extrémně vysoká i přesto, že došlo k velké restrukturalizaci České pošty, propouštění a dalším záležitostem. Podle Vildumetzové Vít Rakušan poštu svými manažerským přešlapy definitivně pohřbí. Sama by asi nejspíše nechala všechny zaměstnance pracovat a poštu dotovala dál. Řešení ještě nenabídla, anebo jsem se musel přehlédnout.

Ono to asi hned tak nepůjde

Jít z velké ztráty, kterou Česká pošta nasekala především v době vlády Andreje Babiše, do plusu, nebude jen tak jednoduché. Než se navíc ony změny projeví, bude to nepochybně trvat. To by mělo být každému jasné. Co se týká České pošty, pak především mnozí uživatelé na sociálních sítích volají po její privatizaci. Tento tah by byl také přinejmenším zajímavý. Tak Jako tak je kritika typu právě poslankyně Vildumetzové laciná, neprůkazná a zbytečná.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ceska-posta-ztrata-finance-hospodareni-zisk-dorucovani-konkurence-knapp.A190516_475986_ekonomika_mato,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-drazsi-presto-v-cim-dal-horsi-situaci-jak-se-posta-priblizila-bankrotu-228137

Jana Mračková Vildumetzová se svými spolustraníky: Náhledové foto Jana Mračková Vildumetzová/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.