Pošta pro tebe: Vildumetzová by si se svými žalozpěvy mohla založit nový pořad

Pošta

Sledovat některé politiky na sociálních sítích je opravdu výživné. Typickým příkladem je opoziční politička Jana Mračková Vildumetzová. Babišova podřízená se rve za Českou poštu do poslední kapky krve. Takové nadšení jsem už dlouho u nikoho neviděl. Pro mě je to ale osobně vcelku nepochopitelné. Líto je mi samozřejmě zaměstnanců, nicméně Česká pošta je společností, která jednoznačně musí upravit své fungování.

Restrukturalizace pošty je logická

Nepochybně. Společnost, která za loňský rok vykázala ztrátu okolo 1,5 miliardy korun, se musí změnit, a to od základů. Dovedete si představit, že by takovouto ztrátu vykazovala nějaká soukromá společnost. V červených číslech je Česká pošta již od roku 2018. Stálo by za to se zeptat paní poslankyně na jednoduchou otázku. Kdo byl tehdy ve vládě? Možná by na ni ale nechtěla odpovědět.

Nezavírají se všechny pobočky

Přesně tak. Odkládání zavírání poboček a další prohlubování ztrát by bylo obrovským riskem. Mimo jiné i na tuto skutečnost Vildumetzová ve svých tweetech upozorňovala a psala o tom, že by se mělo počkat, aby se v obcích mohly vybudovat místa Pošta Partner. Nesmysl a podobný výkřik jako ten, že se otevíralo nádraží v Havířově s tím, že tam bude pobočka České pošty. Ta byla zavřená po celou dobu jeho rekonstrukce a nepochybně nikomu moc nechyběla.

Poštu drtila i konkurence

To je více než jasné. Konkurenční společnosti jsou mnohdy pružnější. Když se navíc musí živit tolik energeticky náročných poboček a platit obrovské množství lidí, je jasné, že ziky nebudou převyšovat nad výdaji. Hospodaření České pošty je dlouhodobě tristní a zůstává otázkou, zdali vůbec dokáže ustát svou existenci i po restrukturalizaci. Vildumetzová se může za dinosaura být, jak chce. Svými slovy České poště nepochybně nepomůže. 

Zdroje info: Autor, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ceska-posta-propousteni-ruseni-pobocek_2303150750_afo,    

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.