Poslední možnost zažádat o příspěvek 5000 Kč na dítě

příspěvek

Jednorázový příspěvek 5000 Kč na jedno dítě bylo jedním z nejdiskutovanějších vládních opatření loňského roku. I když to dnes již není velké téma, program stále běží a o příspěvek je možné žádat. Času už ale mnoho nezbývá.

Čas se krátí

Žádost o speciální jednorázový příspěvek na dítě budou moci rodiče podat nejpozději během následujících tří týdnů. Vláda, která v loňském roce přispěla rodinám pětitisícovku na jedno dítě kvůli prudce se zvyšujícím cenám za energie, služby i jídlo, tak program podle plánu ukončuje a ti, kteří to zatím neudělali, si tak budou muset pospíšit. Na vyzvednutí příspěvku mají ještě poslední necelé tři týdny. Žádost je nutné podat nejpozději do prázdnin, to jest do 1.července letošního roku.

Žádat o příspěvek mohou nejen adoptivní rodiče, ale třeba i pěstouni. Hlavní skupinu samozřejmě tvoří rodiče, kteří měli předloni příjem do jednoho milionu korun hrubého. U partnerů, kteří již nejsou svoji, může žádat o příspěvek jeden z partnerů. Podmínkou však je, že s ním dítě žije v domácnosti.

příspěvek

Foto: Pixabay

Jak žádat o příspěvek?

Žádost o příspěvek lze podat pomocí aplikace na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. K online žádosti nesmí chybět některá z forem elektronické identity občana. Pokud budete žádat o příspěvek osobně, lze osobní požadavek podat na místech označených Czech Point, které se nacházejí na pobočkách Úřadu práce, obecních či městských úřadech, případně na poštách.

Pro další vyhodnocení příspěvku je důležité především datum podání žádosti. Toto vyřízení žádosti může přitom trvat i měsíc.

Příspěvek se týká jen dětí narozených od 2. srpna 2004 do 31.prosince loňského roku. Pokud bylo vašim dětem 2. srpna loňského roku méně než 18 let, mají na tento příspěvek nárok. Zažádejte o něj nejpozději do prvního dne letošních prázdnin.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/finance-petitisicovka-na-dite-je-tu-posledni-sance-40434302

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-prispevek-5000-na-dite-zadost-do-kdy-214524

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.