Portál občana dostal mobilní verzi. Stáhnout si ji můžete už teď

telefon

Pokud máte doma chytrý telefon, jistě vám už ani na něm nechybí ani chytrá aplikace Portál občana. S pomocí této chytré apky vám tak neunikne třeba žádné oznámení z vaší datové schránky, ani zpráva o tom, že vašim dokladům končí platnost. Elektronická komunikace s úřady bude díky aplikaci mnohem snazší a neunikne vám zkrátka žádná zpráva.

Portál si získává oblibu

Tzv. Portál občana využívá stále více lidí. Koncem března se k Portálu občana hlásilo 1,25 milionů lidí, od konce roku 2022 se zájem zvýšil ještě trojnásobně. Aplikaci Portál občana získáte nyní i pro chytré telefony iPhone nebo Android bezplatně na Google Play nebo v App Storu. Do aplikace dokladů je pak možné se dostat otiskem vlastního prstu či skenem vašeho obličeje.

telefon

Foto: Pixabay

Snadnější vyřizování

Komunikace online s úřady na dálku usnadní váš čas pro vyřizování jednotlivých dokladů, získávání výpisu z trestního rejstříku nebo při zjišťování platnosti řidičského průkazu. Nic z toho nebude pro online komunikaci žádný problém. Portál občana přináší do života lidí nejrychlejší způsob, jak získat doklady a vyřídit řadu dalších věcí bez zbytečného běhání po úřadech. To ocení především ti, co potřebují chodit do práce a nemají tak čas stát dlouhé fronty na vyřízení svých dokladů daleko od bydliště.

Zdroje informací: https://mobilmania.zive.cz/clanky/stahnete-si-portal-obcana-pro-iphony-a-androidy-zrychli-komunikaci-s-urady-v-aplikaci-je-i-datova-schranka/sc-3-a-1359883/default.aspx

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-portal-obcana-aplikace-navod-250184

Náhledové foto: Pixabay  

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.