epenize.eu_finep_cz_nahledovy

Pořiďte si byt na investici, skvělou volbou je Praha 10

Loni se v Praze prodalo téměř 7 000 bytů a zhruba třetina z nich byla v Praze 10. Díky levným hypotékám si lidé častěji kupují byty nejen pro sebe, ale i na investici. Zjistěte jak na to a přečtěte si, proč je právě desátý pražský obvod tak oblíbený.

Úrokové sazby hypoték se stále drží pod 2 %, investiční byt naopak nabízí roční zhodnocení až 5 %. Je tak zcela jasné, že se nákup bytu na investici vyplatí. Abyste ale peníze vložili do bytu, o který se budou nájemníci prát, zohledněte 3 hlavní faktory:

  1. dostupnost,
  2. dispozice,
  3. lokalita.

Dostupnost: myslete na MHD i auta

Dopravní dostupnost do centra městskou hromadnou dopravou je jedna z prvních věcí, kterou potenciální nájemníci u nového bytu řeší. Každý totiž alespoň někdy vyráží do centra za zábavou nebo kulturou. V Praze proto získávají plusové body byty blízko metra.

Minimálně stejně důležitá je však možnost parkování u domu. Pokud k bytu patří garáž nebo alespoň parkovací místo, je pro nájemce mnohem zajímavější. Vyřešené parkování mají v Praze především novostavby.

epenize.eu_finep_cz_01

Dispozice: dlouhodobě láká 2+kk

Praha je v posledních letech plná singles, kteří žijí aktivním životním stylem, stravují se v restauracích a domů se chodí hlavně vyspat. Těmto lidem, ale i mladým párům, vyhovují byty 1+kk a 2+kk.

Právě na byty s těmito dispozicemi se v Praze zaměřují nové developerské projekty. Tyto nové byty navíc vynikají vysokým standardem bydlení.

Lokalita: důležitá je občanská vybavenost a zeleň

Pro nájemníky je při rozhodování o novém bytě zásadní také občanská vybavenost v okolí. Velké nákupní centrum vzdálené 5 minut jízdy autem od bytu je sice výhodou, občas je ale potřeba jen zaběhnout do večerky pro mléko.

Rodiny s dětmi pak k životu preferují byty v blízkosti školek, škol a lékařů. Bonusem je rovněž dostatek zeleně a dětské hřiště.

epenize.eu_finep_cz_02

Hledejte byty v Praze 10

Byty v Praze 10 mizí jako housky na krámě. Není divu – tato lokalita splňuje všechny podmínky, o kterých jsme psali výše. Pořiďte si proto svůj investiční byt dřív, než bude pozdě.

Byty na prodej v Praze 10nabízí například společnost Finep. Nové byty tu jsou v projektech Malý Háj ve Štěrboholech a Nad Přehradou v Hostivaři. K dispozici jsou malé byty 2(1)+kk i větší rodinné 3+kk a 4+kk.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *