Oddlužení fyzické osoby

Oddlužení fyzické osoby a OSVČ

Oddlužení fyzické osoby i OSVČ je dnes velmi častým tématem. Není se čemu divit, jelikož spousta lidí se dostane do nepříjemné situace, kdy musí splácet hned několik splátek nejrůznějším věřitelům. Pravda je taková, že oddlužení fyzické osoby anebo OSVČ může být jediným řešením. Pokud i vy uvažujete o tom, že využijete instituce osobního bankrotu, jste určitě na správné adrese. My se totiž v následujících řádcích budeme soustředit na oddlužení fyzické osoby a OSVČ.

Vyhlaste osobní bankrot a máte pokoj

Pokud se chcete vyvarovat neblahého působení exekutorů právě u vás, vyplatí se vsadit na osobní bankrot. V momentu jeho vyhlášení se již prakticky zbavujete hrozby exekučního řízení. Exekutor nebude moci překročit váš práh a zabavovat majetek. Optimální je svěřit oddlužení profesionální společnosti, která s ním má dlouholeté zkušenosti. Budete tak mít jistotu, že všechno proběhne bez jakýchkoli obtíží a komplikací.

Podmínky nutné pro oddlužení

Chcete-li řešit oddlužení fyzické osoby, měli byste splňovat hned několik základních kritérií. Pokud nevíte jakých, rozhodně je najdete v následujících odrážkách. Uvádíme je přehledně jedno po druhém.

–          během 5 let budete nuceni splatit 30 % dluhů

–          třetina peněžitých dluhů musí být tedy nutně uhrazena

–          vaše dluhy se musí vztahovat minimálně ke 2 věřitelům

–          dluhy musí stoprocentně být po splatnosti minimálně 30 dnů

–          pokud nejsou po splatnosti tuto dobu, je třeba vyčkat

–          soudu musíte dokázat svou neschopnost splácet dluhy

Sepsání insolvenčního nechte na profesionálech

Soupis insolventního návrhu není vůbec jednoduchý. Pokud vše řešíte sami, může se stát, že budete chybovat. Ideální je individuálně řešený insolvenční návrh od profesionálů. Ti jsou schopni dohlédnout na celkovou korektnost celé situace a váš osobní bankrot bude vyhlášen bez větších problémů. Jisti si tak můžete být bezpečím před exekutory a také zvládnutelným splácením.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *