Pořádky v České televizi: Stávka nepomůže, uklízet se musí

Česká televize

V České televizi se opět drží stávková pohotovost. Ta byla zaměstnanci vyhlášena už v pátek. Zaměstnancům se pochopitelně nelíbí plánované škrty a ukončení činnosti ostravského studia. Jasně, redukce stavů v jakémkoli zaměstnání je vždy nepříjemnou záležitostí. Přesto je třeba brát věc z druhé strany. Česká televize určitě není lidí, kteří v ní pracují. Jsou jen zaměstnanci a mohou se pouze ozvat. Navíc jejich slovo může být poměrně malé vzhledem k tomu, co aktuálně produkce České televize předvádí…

Kdejaká menší televize jako konkurence ČT

Tím bychom mohli začít. Jak je to s kvalitou práce některých lidí v České televizi, když toto státem dotované médium soupeří s takovými trpaslíky, jako je třeba Barrandov TV. Jaromír Soukup je buď tak dobrý, nebo má poněkud slabší konkurenci. Nic jiného mě jako laika nenapadá. A to jsou od nás televizních diváků na provoz České televize vybírány pravidelně miliardy korun.  

Co za své peníze dostáváme?

Popradě řečeno jen kůrku od chleba. Ta je sice mnohdy nejlepší, ale je jí poměrně málo. Zřejmě slušný plat a klid mnohých zaměstnanců nadobro odnese čas. Nač se mám jako divák v České televizi těšit? Moc toho bohužel není. Často si zvolím spíše televizní archiv. Když bych se chtěl podívat na nějaký sport, který mám rád, na ČT to asi nebude. Vyjádření České televize k mnohých fotbalovým soutěžím je jasné. Prostě na to nemá peníze.

Možná by se měla Česká televize starat sama o sebe

Je sice krásné, že podporuje nové filmy, nicméně jejich komerční úspěšnost není nijak vysoká. Možná, kdyby se film s kvalitním scénářem natočil přímo v České televizi a ta neřešila žádné jiné společnosti, šel by výdělek tam, kde má. Zpátky do České televize. Premiér Fiala hovořil v souvislosti s ukrajinskou krizí a dalšími aspekty o tom, že by se měl v mnohých oblastech našeho života zavést pořádek. Česká televize by přece neměla být výjimkou.

Zdroje info: https://archiv.hn.cz/c1-67086380-pracovnici-ceske-televize-se-chystaji-na-stavku-vadi-jim-propusteni-a-konec-ostravskeho-studia

https://kamm.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=788779

Náhledové foto: Autor Chmee2: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a3/Car_of_Česká_televize.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.