Pokuta 21 milionů eur pro Penam na Slovensku. Babiše u nás stejně volí každý třetí volič

Babiš

Tak už to tady máme zase a znova. Okolo Andreje Babiše je neustále živo a o kauzy není nouze. Na Slovensku to ale zřejmě mají trochu jinak, jelikož tady bude Babiš platit. Podle zjištění Denníku N dostala na Slovensku společnost Penam pokutu 21 milionů eur. To bezesporu není žádná malá částka. Něco tedy v podnikání této firmy nebylo v pořádku. Že by nějaký ten podvod? To je asi jedno, u nás má bývalý premiér skvělou voličskou základnu, ta ohrožena nebude.

Kam se hrabe Čapí hnízdo?

Nikam. U nás prostě justice zatím funguje tak, že je bývalý premiér čistý jako lilie. Přejme mu to. Na Slovensku je tomu ale jinak. Pokutu v přepočtu na koruny ve výši půl miliardy korun bude muset zaplatit Penam za to, že si tato společnost zakoupila dvě pekárny v Žilině a Bratislavě tajně i přes zákaz od antimonopolního úřadu. Slovenský antimonopolní úřad to výslovně zakázal.

Na trest se čekalo poměrně dlouho

Vždyť razie v pekárnách Penam proběhly již v létě roku 2017. Případ byl uzavřen s výslednou rekordní pokutou až na konci minulého měsíce. Slovensko tak dává jasně najevo, že podobné chování v byznysu trpět nebude. U nás zřejmě Agrofert, který dle slov Babiše tomuto pánovi jistě nepatří, funguje legálně a nemá žádný problém.

Voliči v České republice mají jasno

Podle posledního průzkumu společnosti Median by v červnu volby drtivě vyhrálo hnutí ANO, které by dosáhlo na 35,5 %. Lidem u nás prostě nevadí, že byl bývalý premiér a neúspěšný kandidát na prezidenta obviněn v mnoha kauzách. Je jim také jedno, že jsme byli z hlediska úmrtnosti za covidu nejhorší všude kolem. Nemáme problém s tím, že se bývalá ministryně financí fotila s pávy za 2 miliony státních korun. Pokračovat bychom mohli dále. U nás máme zkrátka Andreje Babiše rádi. Když jsem se o něm bavil s několika lidmi na Slovensku, nechápali to stejně jako já. Přání voličů se ale musí respektovat.

Zdroje info: Autor, https://e.dennikn.sk/3483907/babisa-dobehli-utajovane-nakupy-slovenskych-pekarni-podnik-jeho-rodiny-dostal-21-milionovu-pokutu/, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volebni-pruzkum-cerven-median-poslanecka-snemovna.A230721_063049_domaci_pukk  

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.