nahledovy

Pojišťovna ERGO začala nabízet pojištění pilotů

Pojištění pilotů je v mnoha směrech specifické, a proto ho nabízí jen málo pojišťoven. Nově se objevilo v nabídce pojišťovny ERGO, která na trhu působí již od roku 1994. Co je obsahem tohoto pojištění a pro koho je vhodné, jsme zjistili pro vás.

Pro koho je pojištění určeno?

Jak je zřejmé z názvu, je určeno pro piloty a je třeba vědět, že si ho mohou zřídit i piloti instruktoři. Toto pojištění kryje pojištěnou osobu v případě, když způsobí škody během užívání zapůjčeného letedla. Může se jednat o škody na letadle, ale i škody na zdraví. Pokud má pojištění pilota sjednáno instruktor, vztahuje se i na škody, které způsobí jeho žák během řádné výuky.

01

Individuální nastavení a velmi zajímavá sleva

Pojištění pilotů lze u ERGO pojišťovny individuálně nastavovat. Je možné volit limit pojistného plnění, a to v rozmezí 50 000 až 600 000 Kč – pro představu o ceně si prohlédněte tarify pro pojištění pilotů. Další volitelnou položkou je doba platnosti. Pojištění je možné sjednat na 3, 6 a 9 měsíců nebo na dobu neurčitou.

Naopak u každé pojistky platí 10 % spoluúčast na pojistné události a celosvětová platnost pojištění. Pojistka se vztahuje pouze na případ, kdy pilot letí v zapůjčeném letadle, které nevlastní. Aby mohlo dojít k plnění pojištění, musí mít letadlo registraci v některé z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Zajímavé je, že pojišťovna ERGO nabízí slevu na toto pojištění – odvíjí se od počtu nalétaných hodin. Sleva může dosáhnout až 20%.

02

Klasické nebo s pojištěním odpovědnosti

ERGO nabízí pojištění pilotů samostatně, nebo v kombinaci s pojištěním odpovědnosti občana za škodu v běžném občanském životě – více o něm zde. Pokud se jedná o druhou variantu (tedy s pojištěním odpovědnosti) je cena o něco vyšší, ovšem rozsah pojistných událostí mnohem větší.

Pojištění je možné sjednat online a platit může začít okamžitě. To pouze v případě, pokud online pojištění odpovědnosti pilota zaplatíte kartou a uskutečníte let z letiště s řízeným provozem v jeho běžné provozní době.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *