Pojištění storna zájezdu vám může zachránit velké peníze

zlomenina

Na letní dovolenou, na kterou se těší celá rodina, je potřeba se zajistit i jinak než nákupem opalovacích krémů a slaměných klobouků. Nemělo by rozhodně chybět platné pojištění storna zájezdu, které je potřeba uzavřít ještě před nákupem vaší vysněné dovolené. Nejedná se o formalitu, toto pojištění může ušetřit desítky tisíc korun.

Propadnutí zaplacené částky

Zájem Čechů o dovolenou je navíc opět velmi vysoký a lidé nakupují zájezdy časově hodně dopředu. Oproti loňskému roku lidí, kteří mají zájem o dovolenou, výrazně přibylo.

V době, kdy se na dovolenou nebudete moci dostat, vám ale bez pojištění storna zájezdu zaplacená částka nemilosrdně propadne. Důvodů, na které se tato charakteristika vztahuje, je nespočet. Žádný člověk se přitom nemůže spolehnout na to, že právě jeho se týkat nebude.

storno

Foto: Pixabay

Riskovat se nevyplatí

I tak ale řada lidí opomíjí zařídit si pojištění storna zájezdu. Zájezdy vám cestovní kancelář nebo letecká společnost prodá bez problémů i bez dodatečného pojištění. Je tak na každém z nás, zdali do tohoto pojištění investujeme. Cestovní pojištění totiž není v žádném případě povinnou součástí prodeje jednotlivých zájezdů.

Pokud potom nebudete moci na zájezd odjet, mohou se vás týkat storno poplatky, třeba ve výši ceny celého zájezdu. Jinými slovy, je na místě zajistit si, že v případě nutnosti za vás zaplatí storno poplatky pojišťovna.

Krytí pojišťoven nemusí být ale vždy stoprocentní, vždy je potřeba si podrobně přečíst smlouvu. Některé pojišťovny nabízejí krytí pouze z osmdesáti procent, jiné jsou naopak schopny pokrýt zájezdy celé. To je již věcí konkrétní situace, nejdůležitější je ale uvědomit si potřebu sjednání storna zájezdu.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/finance-pojisteni-storna-dovolene-muze-usetrit-tisice-korun-40423483 

https://www.cestujsnadno.cz/na-co-se-vztahuje-pojisteni-storna-zajezdu/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.