Rodina

Pojištění dětí: Co je potřeba vědět

Děti jsou radostí a naše budoucnost, jak se říká. Jako rodiče je můžeme chránit několika způsoby. Každý asi dává přednost svému stylu výchovy a ochrany. Pojďme se, ale dozvědět něco o pojištění dětí, tedy produktu, který je v českých rodinách více než běžný. Platí zde však mnoho pravidel a je dobré se informovat. Nabízíme odpověď na otázku – Na co pozor při sjednávání pojištění pro děti.

Zvolit položku – Vážná onemocnění?

Když již sestavujeme smlouvu o pojištění našich dětí je dobré se zamýšlet nad riziky, které dítě reálně ohrožují. Mnoho lidí nevolí připojištění vážných onemocnění a to hlavně kvůli argumentům ohledně jeho zdraví a zdraví jeho rodiny. „Nikomu z nás nic není, je to tedy zbytečné.“ říkají. Je to ale pravda? Určitě se shodneme, že v pojistce by měly být důležitější položky, jako například pojištění trvalých následků či pobyt v nemocnici. Tato pojištění by měla být ve smlouvách vždy. Samozřejmě, že pojištění pro případ vážných onemocnění (rakovina, obrna,… – dle pojišťovny) se může jevit jako něco navíc. A pokud jsou důležitým faktorem peníze, nemusíte ho volit. Pokud vám však již nesejde na pár desítkách korun měsíčně navíc, využijte toho!

Platím pojištění, a když se něco stane, dítě nic nedostane!

Často se tato slova opakují. Některé rodiče to odrazuje od komplexnějšího řešení pojištění dítěte. Ano, je to pravda, občas se to stát může. Vždy je totiž dobré se detailně informovat o rozsahu toho či onoho druhu připojištění, ale také jejich výluk, na které se likvidace škody nevztahuje. Pokud tedy chce i ze sebemenšího úrazu něco mít, stačí si pořídit pojištění denního odškodného. Pak vám bude vyměřována dávka i Kč za den. Každá diagnóza bude mít rozdílně dny plnění. Například za zlomeninu nohy lze dostat odškodné až za 60 dní. Pokud však chcete dítě ochránit proti opravdovým hrozbám a netrváte na nahlašování každého rozbitého kolena, ušetříte. Taková pojištění jsou levnější než výše popisovaná. Vykryjete tak jen opravdová rizika. Například ona vážná onemocnění, pobyt v nemocnici, úrazy a podobně.

Na jakou částku vůbec dítě pojistit?

Další důležitou otázkou je zvolení oné pojistné částky. Jde o to, že likvidace škod se většinou určuje, jako procento z této pojistné částky. Sami si tedy odpovězte, zda chcete dostávat například 10% ze 100 000 Kč nebo z půl milionu. Cenový rozdíl měsíčních plateb mezi rozdílnými cenami není tak dramatický a tak si můžete v pohodě nastavovat parametry.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *