Pojištění auta proti krádeži: Jak jej vybírat

Pojištění auta proti krádeži

Bojíte se o svůj automobil? Kdo by neměl o své auto v dnešní době plné nejrůznějších zlodějů strach? Asi každý. Ne všichni se ale snažíme nepříjemné situaci spojené s krádeží automobilu předejít, respektive eliminovat její případné následky. Právě proto se vyplatí uzavřít kvalitní pojištění auta proti krádeži, které dokáže minimálně zmírnit celkový finanční dopad při krádeži. Že nevíte, podle jakých aspektů nejlevnější pojištění auta proto krádeži vybrat? Nezoufejte! Rádi vám poskytneme několik velmi cenných rad.

Pojištění proti krádeži, či havarijní pojištění?

V první řadě je třeba najít odpověď právě na tuto otázku. Většinou se ale stává, že je pojistka proti krádeži vozu nedílnou součástí právě havarijního pojištění. Jestliže budete chtít právě pojistku proti krádeži, nezapomeňte ani na pokrytí škody, již si můžete způsobit vlastní vinou a také na vandalismus. I tyto případy mohou klidně připravit situace, do nichž se pochopitelně nechce dostat nikdo z nás. Veškerá rizika je samozřejmě možné vhodně nakombinovat dle potřeby.

Kde je ideální výhodné pojištění auta proti krádeži

Možností uzavření pojistky proti krádeži vozu je při dnešním množství nejrůznějších institucí obrovské množství. Optimální je především využití nástrojů na webu. U pojištění auta kalkulačka porovnání nabídne klidně právě i v online verzi. Zadáte si pouze základní data o vás a vašem automobilu a během několika málo vteřin budete mít spočítáno, u které společnosti se vyplatí toto pojištění uzavřít.

Zabezpečení vozu proti krádeži

I pojišťovny se ptají, zdali jste nechali váš vůz zabezpečený před tím, než došlo k jeho krádeži. Rozhodně se vyvarujte zanechávání finanční hotovosti a jiných cenností přímo na palubní desce anebo na jiných zvenčí viditelných místech. Dále je třeba automobil kompletně zamykat a v neposlední řadě se vyplatí i zajištěn pákou určenou na volant.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.