Peníze a moc dokážou vše: Rezignace za StBácké praktiky se u nás nenosí

Andrej Babiš

Fakt, že na sebe politici dokážou donést prakticky všechno a skandály se ženami či alkoholem jsou na denním pořádku, je neoddiskutovatelný. Bohužel. Ostatně i seriál Sedm schodů k moci, jehož podoba s realitou je čistě náhodná, může o lecčems vypovídat. Nyní se v médiích nejvíce propírá to, že si bývalý premiér objednal kompromitující složku na ministra zahraničí Lipavského. Tato praktika se běžně používala a nejspíše i používá, ale aby email se žádostí o informace o dětech poslal žadatel jinam, to už je do nebe volající.

Trapné výmluvy volebního lídra

Andrej Babiš samozřejmě jako u všech svých kauz tvrdí, že jde o absolutní nesmysl. Chtěl se údajně zeptat na to, co by ministr Lipavský řekl na to, kdyby jeho děti musely do války. Tak prostě zjišťoval, zdali nějaké potomky má. Hovořit o kompromitujících materiálech je podle expremiéra směšné, vždyť jde o věci, které lze zjistit na internetu, jelikož jsou veřejné. Tak proč si to Andrej Babiš na internetu nezjistil a psal samotnému Lipavskému? Nad tím už začíná rozum stát. Má snad pan bývalý premiér problémy s vyhledáváním na internetu? Asi ne.

Uživatelé sociálních sítí píší o složkách na každého

Stačí se ostatně podívat přímo i do některých článků na internetu. Na portálu Neovlivni.cz se píše o tom, že měl údajně Andrej Babiš složku na ministra vnitra Víta Rakušana. Deník Referendum uvádí, že má expremiér složku na každého. Těžko říct. Člověk chce věřit, že mafiánské praktiky tohoto typu se u nás nepěstují. Bohužel se tomu ale věří dost složitě.

Splést si odeslání takového mejlu je neskutečné

Asi tak. Splést si jména dvou lidí rozhodně není nic nenormálního. Když už ale daný člověk potřeboval takto citlivé informace, omyl je fatální. To si ale nejspíše skoro 40 % voličů nemyslí, takže je všechno vlastně v pořádku.

Kalousek žádá rezignaci, i když ví, že marně

Ve svém příspěvku na sociální síti X píše, že výmluvu Babišovi nemůže uvěřit už nikdo. Reflexí je podle něj rezignace na všechny veřejné funkce. Píše také o zavádění východní oligarchie. Jinak se uživatelé vyjadřují v tom smyslu, že by se všechno mělo projednávat jinde než na sociální síti, tedy v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. No, nic moc se nejspíše nestane. Andrej Babiš v tom umí chodit a moc mu chutná stále víc.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://neovlivni.cz/najdete-neco-na-rakusana-zadal-svym-lidem-premier/,https://denikreferendum.cz/clanek/25952-andrej-babis-ma-na-kazdeho-slozku,https://www.novinky.cz/clanek/domaci-estebacke-praktiky-koalicni-politici-se-obuli-do-babise-kvuli-slozce-na-lipavskeho-40463818#

Andrej Babiš: Náhledové foto autor Jiří Vítek https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Babi%C5%A1.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.