Pekarová je pro zkrácení rodičáku. Rozumí tomu, i když nemá děti

Markéta Pekarová Adamová

Výchova dítěte v rodině je nejdůležitější a formuje ho na celý život. O tomto faktu nelze diskutovat. I proto není od věci, když je s matkou delší dobu. Aktuálně to mohou být klidně čtyři roky. Rodičovská dovolená je poměrně diskutované a výbušné téma. Není se čemu divit, jelikož na ni stát vydá nemalé finanční prostředky. Pro její zkrácení se vyslovila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Hovořila konkrétně o jejím zkrácení. Zřejmě si myslí, dlouhá rodičovská škodí jak matkám, tak i celé společnosti. Pětikoalice tedy nejspíše chce dostat dítě z rodinného prostředí co nejdříve pod vliv státu.

Aktuálně lze příspěvek čerpat do čtyř let věku dítěte

Přesně tak. Na tento příspěvek má nárok ten rodič, který celý měsíc osobně a po celé dny pečuje o dítě. Celkově může vyčerpat částku 300 000 korun. Jestliže si rozloží čerpání těchto peněz do čtyř let, není v tom žádný problém. Někteří vládní politici včetně zmíněné Markéty Pekarové Adamové zastávají názor, že by se doba čerpání peněz mohla snížit na 3 roky.

Že by dlouhá rodičovská škodila ženám a společnosti?

Předsedkyně vládní strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová by mohla být v prezentaci svých názorů poněkud opatrnější. Matkám tedy nějak čtyřletá rodičovská nějak uškodila? Neznám maminku, která by tento názor nějak veřejně nebo i soukromě prezentovala? Rozhodně se s žádnou řadou poškozených matek nesetkáme. Proč to tedy takto Pekarová Adamová prezentuje. Co vlastně ví o výchově dětí? Zřejmě hodně. Že by z vlastních zkušeností? Těžko, děti nemá.

Co nejdříve do školky!

Přesně toto je pravděpodobně cílem pětikoalice. Jakýsi vliv státu asi stojí za to. Vládní prohlášení nicméně slibovalo nabídku více možností ke sladění rodinného a profesního života. Lidé by se podle něj měli více věnovat svým dětem. Opak ale bude zřejmě pravdou. Smutné, leč reálné.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://radiozurnal.rozhlas.cz/rodicovska-je-u-nas-nejdelsi-na-svete-chceme-usnadnit-navrat-rodicu-do-prace-8734126, https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uniky-z-vlady-Dite-bude-u-rodicu-jen-do-tri-let-pak-si-vychovu-prevezme-stat-736821

Markéta Pekarová Adamová: Náhledové foto Úřad vlády České republiky 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.