Pandemie nabízí levné investování

Není pochyb o tom, že pandemie nového typu koronaviru je zásadní problém a negativní jev. Přesto se však dnes budeme zabývat něčím, co je způsobené koronavirem, ale může to být značně výhodné. Řeč bude totiž o investování v dobách koronaviru. Které investice jsou díky situaci levnější a lze na nich v budoucnu vydělat? Na to se dnes společně zaměříme.

Levné nakupování

Ekonomická situace sice ve vás dnes nemusí vyvolávat naději, avšak jedno pozitivum tyto měsíce mohou mít. Investorům se totiž nabízí období velmi levných nákupů. Z logiky investování tedy dává smysl, že pokud máte právě teď volné peníze, není na škodu za ně levně nakoupit investiční položky. Právě v dlouhodobém horizontu se může tento levný nákup ukázat jako velmi dobrý krok. I v této situace je však důležité své portfolio dobře diverzifikovat. Ani v této době není dobré sázet na jednu kartu, byť by nyní byla sebevíce levná.

Proč tedy investovat nyní?

Nebojte se nyní investovat. Sice ve světě řádí pandemie koronaviru, avšak statistické údaje vám hrají do karet. Statisticky je dokázáno, že v 75 % případů se akciové trhy, zejména ten americky, dokáží relativně rychle dostat ze ztrát, které utrpěli v podobných krizových časech. Možná si říkáte, že 25 % případů je vysoké číslo, které představuje risk. V těchto případech se však trhy vzpamatovávaly déle, avšak v horizontu 5 let se všechny propady překonaly. nynější propad akciových trhů tak pro vás může být příležitostí. Až se trhy dostanou nad úroveň před krizí, můžete na tom, při výhodně nízkém nákupu, hodně vydělat.

Jaký bude další vývoj

Jak bylo již zmíněno, statistiky udávají, že po velkých propadech na trzích se trhy rychle zotavují. Stejné statistiky dodávají, že průměrný roční výnos v roce po poklesech, které činily více než 15 procent je cca 55 %. Chápeme, že však jen pouhé statistiky vás nemusí uspokojit, a s jejich po mocí se nedá predikovat budoucnost. Lze však očekávat, že až přejde ochlazení ekonomiky po této krizi, půjdou trhy opět nahoru. V těchto dobách tak může chladný klid v hlavách investorů předznamenat úspěch na několik let dopředu.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.