Pak že lidé nemají peníze. Pavel dostal na kampaň 10 milionů korun, Babiš ostrouhal

Česká vlajka

Když člověk něco chce, cestu si vždy najde. Kampa na prezidenta je v tomto ohledu naprosto typická. Lidé mohou přispívat na transparentní konta jednotlivých kandidátů. Tedy konkrétně posledních dvou kandidátů. To také činí a malé peníze to zrovna nejsou. Vždy generál Pavel obdržel za pouhé dva dny 10 milionů korun. To už je vcelku raketové tempo. U Andreje Babiše to bylo razantně méně, a to 15 000 korun.

Kandidát z lidu?

Ano, takto se Petr Pavel skutečně prezentuje. Za svými zády by ale měl mít i několik finančně silných hráčů. Pokud se ale člověk podívá na transparentní účet, pak zjistí, že peníze skutečně přibývají po nižších tisícovkách a desetitisících korun. To hovoří o faktu, že se může tento kandidát opřít o důvěru občanů.

Kandidát, který na to má

Finančně nepochybně. Ostatně sám Babiš se chlubil, kolik zaměstnává lidí. Peníze na jeho kampaň jdou z hnutí ANO. Z kasy tohoto politického subjektu půjdou finanční prostředky i nadále. Babiš ale stejně bude objíždět lidi, kterým chce dle jeho slov pomáhat. Peníze zaslané na jeho podporu bude vracet. Prostě na to má. Finančně určitě.     

Hanlivé i povzbudivé hlasy

V případě některých lidí se hromadily také různé vzkazy. Andreji Babišovi poslali lidé i pouhých několik korun s tím, že dar doprovodili hanlivými výrazy. Tyto peníze se převedou do státního rozpočtu. Peníze dostal ale tento kandidát i s povzbudivými hlasy. To samé platí v případě generála Pavla. Tedy co se týká povzbudivých hlasů. Týkaly se slušnosti na Hradě a podobně. Ať už je to jakkoli, o peníze při volbě prezidenta nejde. Důležitý bude výsledek, který zaručí jednomu z kandidátů místo prezidenta naší země. A lidé? Mnozí peníze stále mají, když dokážou posílat takové sumy.    

Zdroje info: Autor, https://www.idnes.cz/volby/prezidentske-volby-druhe-kolo-financni-dary-babis-ucet-pavel-deset-milionu.A230116_112755_volby_wass

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.