Mrtvá ryba

Otrávená Bečva očima laika: Zmatené až tragikomické informace

Několikanásobná otrava Bečvy je naprosto bezprecedentní záležitostí. Popravdě řečeno, jen málokdo pamatuje na podobnou ekologickou katastrofu. Mnohem horší jsou ale různé informace, které se postupně dostávají na povrch. Pokud si laik čte aktuální novinky, pak zjišťuje spousty paradoxů. Spousty vyšetřovacích verzí, z nichž fakticky žádná nepoukazuje na Dezu jsou dokladem mrzké snahy o vyšetření havárií na Bečvě.   

Vše se táhne už od září

První havárie se stala 20. září. Zamořen byl více než čtyřicetikilometrový úsek, uhynula spousta tun ryb. Hned se začalo vyšetřovat a šlo se až do Rožnova pod Radhoštěm. jediný závěr, který vznikl, byl jasný. Z Dezy to být zcela jistě nemohlo. Fabrika spadající do holdingu Agrofert ryby rozhodně nenakrmil. To je více než jasné.

Další vypouštění jedů

V jakémsi mezi času se jedy do Bečvy vypouštěly dál, nicméně úhyn ryb už nebyl tak markantní. Aby také ano, když už tam skoro žádné nebyly. Pouze ty, jež byly dodatečně nasazené.

Provozní událost v Deze

V Deze se stala provozní nehoda, o čemž jsme si v médiích mohli přečíst. Prostě obyčejná provozní událost, kterou se tak trochu zapomnělo nahlásit na Českou inspekci životního prostředí. Náhoda? Pan ministra zdravotního prostředí zkolaboval. Zřejmě z ničeho. Místo havárie musel nutně vidět. Komu tím pomohl? Ona provozní událost se nápadně podobá prohlášení někoho jiného o viróze.

Ano, líp už prostě bylo

I touto parafrází lze tento velmi jednoduchý článek zakončit. Zdál se vám jednoduchý a povrchní? Pak jste četli pozorně, měl takový být. Účelem bylo totiž jen ukázat, jak na obyčejnou veřejnost působí prohlášení povolaných lidí. Tragicky. Dokud ale budou vládnout oligarchové a jim sloužící lidé, nic se nezmění.

Otrávená voda: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *