Opozičník na výletě: Smutný pohled na Babišovo objímání s Orbánem a nezájem Erdogana

Babiš a Orbán

Mistrovství světa v atletice nepochybně táhne a vyrazila na něj spousta fanoušků sportu. Mezi nimi také bývalý premiér České republiky Andrej Babiš. Ten ale zřejmě využil návštěvu šampionátu k vlastnímu PR. Setkal se s přáteli z vysokých politických míst, čímž se pochopitelně pochlubil na sociálních sítích. Konkrétně sdílel video s několika zdravicemi s lidmi, kteří jsou na veřejnosti vnímáni často poněkud rozporuplně.

V objetí s Viktorem Orbánem

Objímat se s člověkem, který označuje Slovensko za odtrženou část země, je poměrně zvláštní. Mimo jiné se Orbán při setkání Maďarů v rumunském městě Băile Tușnad vyjádřil i na adresu České republiky v tom smyslu, že se evropským federalistům podařilo útoky na Visegrádskou skupinu (V4) získat Česko na svou stranu. Z jeho slov je tak nějak patrné, že Maďarsko si chce jít svou vlastní cestou a nijak se mu nezajídá i to, že nepomáhá Ukrajině a snaží se být v konfliktu Ruska a Ukrajiny neutrální. Ostatně jednání bývalého prezidenta Zemana a bývalého premiéra také nijak výrazně protiruské nebylo.

Netečné třesení rukou s Erdoganem

Zajímavý je také záběr, kdy si Babiš potřese rukou s Erdoganem. Turecký prezident se fakticky vůbec nedíval Andreji Babišovi do tváře. Na sociálních sítích uživatelé poukazují na to, jak asi Erdogan na bývalého premiéra pohlíží. Na videu to dokonce vypadá jako by komunikoval s další osobou. No, prostě takové vřelé setkání se vším všudy.

Další vlivní politici

Mimo ji také Babiš také mluvil s katarským emírem Tamímem ibn Hamad Al Sáním. Ten drží 15 % celosvětových zásob plynu. To určitě není málo na to, aby se takový člověk mohl hodit. Bývalý premiér se také pozdravil s bývalým rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. S tím mají něco společného. Oba byli obžalováni. Kurz konkrétně z křivé výpovědi. Andrej Babiš tedy zřejmě ví, kde má přitlačit na pilu. Na mě ale jeho promo video působilo trapně.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-slovensko-je-odtrzena-cast-madarska-perlil-orban-40438664, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-byvaleho-rakouskeho-kanclere-kurze-obzalovali-z-krive-vypovedi-40441044

Viktor Orbán a Andrej Babiš v době, kdy byl premiérem České republiky: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.