Přijímací pohovor

Online nábor zaměstnanců už se týká i výroby

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Nouzový stav velí spoustě lidí zůstat doma. Ne všude je to ale možné. Mohlo by se zdát, že nábory zaměstnanců do značné míry stagnují. Není tomu tak. Nábor nových pracovníků probíhá i v době, kdy nás trápí koronavirus, respektive nemoc COVID-19. Pohovory typické pro nábor kancelářských zaměstnanců se postupně staly realitou i v případě zaměstnanců hlásících se do pozic ve výrobě. Probíhají především přes Skype a Hangout. K fyzickému setkání se zaměstnavatelem dochází pouze v momentu, kdy se podepisuje smlouva.

Příjem pracovníků v mnoha oborech

Ani karanténa nábor nových zaměstnanců nedokázala zastavit. Probíhá ve spoustě různých oborů. Nejčastěji se jedná o:

  • e-commerce,
  • logistiku,
  • potravinářský průmysl
  • a podnikové služby.

Přesně toto tvrdí ředitelka divize Professionals z personálně poradenské firmy Randstad. Zhruba 80 % z firem z oblastí letectví, automotive a turistického ruchu stále jede a snaží se přizpůsobit situaci tak, že zavádí nové způsoby. Přibližně pětina nevzdala ani nábor nových zaměstnanců.

Výroba

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jen pro zaplnění absence klíčových rolí

Firmy z mnohých dalších oborů logicky vyčkávají, jak se situace vyvine. Nábor zaměstnanců se u nich vztahuje pouze na jakési klíčové role. Spousta firem očekává, že nábor opět začne ve velkém v době, když skončí aktuální krize. Kdy to bude, se můžeme pouze domnívat. Jinak z hlediska počtu zaměstnanců posilují také obory IT a podnikové služby. Obory mají často nouzový plán, který se systémem práce na dálku jednoznačně počítá. Jinak takové podnikové služby jako obor přesunuly na home office dle výzkumu oborové organizace ABSL cca 90 % zaměstnanců.

Žádné složité technologie

Nábor jakýchkoli zaměstnanců na dálku není nijak extra náročný. Stačí pouze běžná kancelářská technika a Skype, Hangout Call, Zoom nebo jakýkoli jiný software či komunikační prostředí. Konference a jakékoli hromadné telefonáty nejsou složité.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Lenka Odpovědět

    Dobrý den, velice děkuji za článek. Další informace o náboru zaměstnanců online jsem nalezla zde – businessanimals.cz/nabor-zamestnancu-aneb-jak-se-pripravit-na-pohovor-online/ .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *