Televize

Online filmy a seriály. Na kolik vás přijdou

Dnes zmapujeme, kolik stojí online streamovací služby. Před časem jsme si popsali ty na hudbu. Nyní se do popředí našeho zájmu dostávají filmy a seriály. Podíváme se, kolik stojí nejznámější platformy na sledování filmů a seriálů. Pojďme na to!

Netflix

Jedna z nejvíce rozšířených služeb. Dokonce na podzim získala novou českou lokalizaci, což přineslo české titulky téměř do všech titulů a dabing do nových kousků. Navíc zde najdete množství originálních českých filmů jako jsou Pelíšky nebo Obecná škola. To je také největší výhodou Netflixu – česká lokalizace. Na kolik vás ale vyjde? Pokud jste nový uživatel máte prvních 30 dní zdarma. Pro jednoho uživatele vychází Netflix na 199 Kč za měsíc. Za rok je to 2 388 Kč. Když však využijte dražší balíček, můžete mít Netflix až na 4 zařízeních za 319 Kč. Rodinný balíček je pro dvě osoby za 259 Kč.

YouTube Premium

Poměrně nová služba od Google. Pokud si tuto službu předplatíte, máte možnost sledovat originální Youtube pořady. Jde však spíše o malé množství neznámých děl. YouTube Premium tak láká spíše na hudbu. Samotný Google přemýšlí o omezení filmů na této platformě. Za měsíc stojí tento účet 179 Kč nebo v rodinném balíčku 269 Kč (až pro pět členů).

HBO GO

Mezi opravdovou konkurenci Netflixu tedy YouTube Premium nejspíše nepatří. Kdo však ano je určitě HBO GO. I zde najdete velký obsah i českých filmů či seriálů. Více než na Netflixu, který s českou lokalizací teprve začal. Stejně jako u Netflixu i na vašem účtu mohou být až 4 zařízení. Současně však lze sledovat službu jen na dvou zařízeních. Služba vychází na 159 Kč za měsíčně. Stejně jako Netflix i HBO GO nabízí až 4K kvalitu, která se při sledování nenastavuje ale stanoví se automaticky podle míry internetového připojení. Výhodou také je, že jak Netflix tak HBO GO mají docela dobře rozpracované aplikace jak na počítač či chytrá zařízení tak na chytré televize.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *