Sledování balíků

On-line sledování zásilek

Od doby, kdy sledování zásilek jako služba spatřilo světlo světa, uběhlo už několik let, a dnes je hojně využívána nejen širokou veřejností, ale i firmami. Ty, spolu s lidmi ve věku mezi 15 – 45 lety, představují podstatnou část uživatelů.

Jak je služba realizována

Zjednodušeně jde o on-line sledování vašeho balíku na základě unikátního kódu. Kód, spolu se jménem přepravní společnosti, vám zašle ten kdo balík zasílá, tedy například internetový obchod, a vy ho poté zadáte do formuláře k tomu určenému, jenž naleznete na webových stránkách společnosti, která vám má váš balík doručit. A zde se následně zobrazí, kde se vaše zásilka právě nachází a to v rámci následujících informací – kde a kdy byl balík podán, informace o přeložení a pak také o doručení. Některé firmy dnes již informují i o osobě, jenž balík převzala.

Teoreticky tato služba, jinak také označována jako Track and Trace, představuje všechny jednotlivé činnosti, například v podobě podání či doručení, ale zároveň také technologii, na jejímž základě je sledování možné. Klíčovým je zde číslo nebo kód zásilky, který je na každém úseku trasy vložen do systému.

Výhody on-line sledování

Výhody představuje nejen pro příjemce, který přesně ví, kdy mu bude zásilka doručena a může si tak podle dané informace realizovat jakékoliv plány, aniž by měl obavy, že ho společnost nezastihne doma či případně také datum nebo hodinu doručení změnit, ale také pro odesílatele, kterým jsou ve většině případů firmy. Těm stačí zaslat kód balíků svým zákazníkům a nemusí tak řešit nejrůznější dotazy o pohybu zboží, které mnohdy zahlcují jejich operátory.

Pokud tedy právě čekáte na zásilku a máte podezření, že se někde zatoulala, nebo jednoduše potřebujete vědět, kdy balík na vaší adresu přijde, není nic jednoduššího, než s pomocí přiděleného kódu balík najít a zjistit tak kdy můžete zásilku očekávat, případně kde nastala chyba.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *