Okrádání obyčejných lidí: Fotky obyčejné ženské za 2 miliony

Alena Schillerová

Minulá vláda se nám opět připomíná. Možná ale tak, jak by určitě nechtěl. Seznam zprávám se totiž podařilo zjistit, jaká byla výše platby Ministerstva financí za fotografa a kameramana, již obstarávali sociální sítě Aleny Schillerové. Jednalo se o sumu těsně pod 2 miliony korun, konkrétně 1,93 milionu korun. Z vlastní kapsy paní Schillerové peníze nešly, zaplatili jsme je my, daňoví poplatníci. Málokdo z nás však může mít z takovéhoto výdaje radost.

Trocha dopaminu pro unavenou paní

Sama Schillerová přiznala, že si ráda čte v telefonu o tom, co si lidé myslí. samozřejmě komentují její fotografie, jestli jí to sluší a podobně. Prostě propadla sociálním sítím. To se může stát každému z nás, nicméně většinou si fotografie obstaráváme sami a neplatíme za ně horentní sumy. Když se paní Schillerová označuje jako obyčejná ženská, rozhodně na tom nic obyčejného není. 2 miliony jsou dost penz na obyčejnou ženskou.  

Kameraman i fotograf již skončili

Aby také ne, když se bývalá vláda musela poroučet. Oba dva ukončili svou činnost na své vlastní žádosti dva dny poté, co se ujal vlády současný premiér Petr Fiala. Podle jednoduchých propočtů vychází najevo, že oba brali 75 000 korun měsíčně hrubého, což určitě není málo. Přitom byli zaměstnáni jako řadoví referenti.

Hra na vlastní umělecké síly

I takto je možné nazvat neustálé zapírání tehdejšího ministerstva na dotazy, kdo vlastně řeší sociální sítě. tehdy představitelé ministerstva neustále zapírali jako na běžícím pásu. No, nakonec pravda najevo vyšla.

Narcistní zvrhlost

Člověk, který si nechá dělat sociální sítě z veřejných peněz, musí být nějakým způsobem nastavený tak, aby měl sám ze sebe obrovskou radost. Ministryně Schillerová se musí sama sobě neskutečně líbit. Možná by ale stálo za to podívat se spíše do zrcadla než do sociálních sítí. Obrázek jí navíc vytvářel někdo jiný než ona sama. Co jsme si zkrátka zvolili, to jsme měli. Nyní můžeme jen s pobavením poslouchat hlasy opozice hovořící o tom, jak současná vláda mrhá penězi.

Zdroje info: seznamzpravy.cz, visegradsky-jezdec.cz,

 Náhledové foto: Ministerstvo financí České republiky 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.