ˇČeská spořitelna servis 24 mobilní banka

Okamžité platby. Které banky je umožňují

Okamžitá platba, tedy nástroj, díky kterému přes internet pošlete peníze ta, že se téměř okamžitě objeví na účtu příjemce. V našich podmínkách, pokud posíláte peníze na účet jiné banky, čekáte minimálně pracovní den. Někdy více. U některých bank se však již okamžité platby objevují a doby se krátí. Dnes se podíváme na banky, které okamžité platby umožňují. Které to jsou?

Bez poplatků

Pokud tedy posíláte peníze z vašeho účtu na jiný, přičemž obě banky, u kterých jsou účtu vedené, umožňují okamžité platby, máte peníze téměř okamžitě poslané. V minulém roce se totiž začala měnit situace na trhy a mnohé banky již tento způsob umožňují svým klientům. Nejde však ani zdaleka o všechny banky. V Česku jich je pouze osm. Navíc se v těchto bankách za takovou platbu ani neúčtuje žádný zvláštní poplatek. Jen, pokud u vás standartně je, poplatek za zadání příkazu. Pouze AirBank si účtuje jednu korunu v rámci „Malého tarifu“. Internetové bankovnictví bank Creditas, České spořitelny a Reiffeisenbank odešlou peníze okamžitě automaticky (pokud i druhá banka umožňuje okamžité platby). U dalších bank to musíte zaškrtnout při zadávání platby.

Má banka takové platby neumožňuje

Pokud vaše banka tyto platby ještě nemá, můžete se těšit na příští rok. Jak totiž konkurence postupuje, je pravděpodobné, že i další banky přejdou na tento způsob plateb. Všechny banky, které okamžité platby neumožňují, říkají, že plánují rozjezd v roce 2020. Jde třeba o mBank, Equa a tak dále.

Kdo tedy okamžité platby nabízí

Jde o již zmíněou AirBank. Klienti s Velkým tarifem (100 Kč/měs) zdarma, s Malým tarifem za jednu korunu.  Creditas a Česká spořitelna posílá okamžitě platby automaticky. První zmíněná zadarmo vždy, druhá jen pokud máte odesílání plateb zadarmo, jinak za 7 korun. ČSOB a KB nabízí okamžité platby buď zdarma nebo za 6 respektive 5 korun. záleží na typu účtu. Při zadávání musíte možnost okamžité platby vybrat. Poslední je Reiffeisenbank. Ta má také okamžité platby automatické a platí se dle vašeho účtu. Ne však poplatek navíc.

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *