Odstupující hejtman nakoupil pozemky pro nechtěnou nemocnici

Injekce

Volby do krajských zastupitelstev jsou za námi a mnohým po nich zůstala na patře jakási nepříjemná pachuť. Poměrně sklesle působil také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, jehož KDU-ČSL byla poražena hnutím ANO. Trpké bylo jeho zjištění, že novou nemocnici ve Zlíně lidé spíše nechtějí. Smělý osmimiliardový projekt se tak zřejmě stane jen jeho nesplněným snem. Míří s ním do opozice.

Spíše referendum než volby samotné

Volby do krajského zastupitelstva se ve Zlínském kraji staly spíše jakýmsi referendem o stavbě nového obřího zdravotnického zařízení. Lidé se ale ve volbách vyslovili vcelku jasně. Nová nemocnice se jim zdá zřejmě obří investici, jež aktuálně za takovouto cenu velký smysl nemá. Pravda je taková, že rozhodnutí by mělo být skutečně na veřejnosti. Jde o nemalé peníze pocházející většinou z veřejných zdrojů.

Pořízení pozemků ale proběhlo

Tuto skutečnost je třeba vyzdvihnout. Lidovecký senátor totiž ještě stihl investovat do pozemků neuvěřitelných 42 milionů. Ty získala zlínská farnost. Obří částka, nicméně město bude mít zřejmě pozemky, o které koalice dvakrát stát nebude. S tímto sdělení přišly Hospodářské noviny, jimž se podařilo najít informaci v registru smluv. Smlouva o prodeji zmiňovaných pozemků tady byla jednoznačně zaznamenána.

Nákup přišel 4 dny po prohře ve volbách

I tento fakt je až neuvěřitelný. K nákupu došlo až 4 dny poté, co již bylo jasné, že Čunek neuspěje. ANO a Piráti spolu podepsali memorandum a Jiří Čunek byl z krajského vedení vyšachován. Budoucí lídři regionu hovoří o nemorálním a skandálním tahu. Divit se jim bohužel v tomto případě rozhodně nelze. 42 milionů korun je neskutečná částka na to, že aktuálně koaliční strany se stavbou zdravotnického kolosu nepočítají.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.