Půjčky

Odložení EET jako výsměch podnikatelům

Včera ministryně financí Alena Schillerová fakticky rozhodla o odložení EET do roku 2023. Tímto krokem chce pomoct podnikatelům. Jde ale opravdu o skutečnou pomoc, nebo jenom o krok, jímž se marně snaží zavděčit již tak nazlobeným firmám, jež se mnohdy ocitají na samém pokraji krachu?

Koho se bude odklad evidence tržeb týkat?

Jak některých stávajících oborů, tak i těch, jež dosud tržby vůbec neevidovaly. Jednat se bude například o lékaře, účetní, advokáty, taxikáře nebo řemeslníky. Prvotně se počítalo s tím, že bude poslední fáze spuštěna již 1. května. Tržby si nyní mohou evidovat podnikatelé pouze na základě dobrovolnosti. Ministryně mluví o tom, že hlavním cílem EET bylo narovnání podnikatelského prostředí. Nyní je podle ní prioritní jeho záchrana.  

Tah jen na oko

Proč to vlastně paní ministryně ve skutečnosti dělá? Chce tím říct, že takto zůstanou podnikatelům alespoň nějaké peníze. Jedná se tedy o gaunery, kteří primárně kradou a nyní to budou dělat legálně? Zákon hovoří jasně. Podnikatel musí stejně příjmy zaevidovat, následně zanést do účetnictví a pak odvést daně. EET na toto nemá vliv. Za každý nákup stejně vydá doklad, protože nikdy neví, kdy přijde kontrola.

Poctivých podnikatelů se EET nikdy nedotkne

Jak dlouho nám bylo zdůrazňováno, že se EET poctivých podnikatelů v žádném případě nedotkne. Takže dnes si lze vše vyložit tak, že odložení EET je vlastně pro ty nepoctivé. Poctivých se EET přece nijak nedotýká. Nebo ne? Za peníze, které měly díky EET přijít, jsme měli mít nové nemocnice, nekonečné kilometry dálnic, opravené silnice, nové domovy důchodců a tak dále. Mohli bychom pokračovat. Co ale ve skutečnosti máme? Maximálně koronavirus. Počty nakažených stále stoupají. ne, zřejmě teď chvilku nebude líp, ale na vině asi nebude jen Covid-19.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

9 komentářů

 1. Kerim Odpovědět

  EET nemají
  autobazary, autoservisy automyčky, taxikáři, realitní magnáti, exekutoři, právníci, obhájci, soukromý lékaři, zubaři, poradenské společnosti, ukrajinští dělníci, ukrajinské stavební firmy, stavební magnáti a jejich zahraniční stavební firmy podnikající v ČR, stavební dozoři, projektanti, odhadci, soudní znalci, političtí a komunální lobbisti fotbalový a hokejový bafuňárští a další a další milionářské a miliardářské společnosti…….
  ….ukrajinec který staví vietnamcovi garáž NEMUSÍ dát vietnamcovi za postavení stavby v hodnotě 500 000Kč EET
  …ale když si ukrajinec půjde koupit svačinu k tomuto vietnamcovi do večerky tak vietnamec je povinen mu dát za 10deka dalámu a rohlík…je povinen a MUSÍ mu dát podle pokřiveného politického selektivního rasistického českého zákona EET !!!!!
  ….a který politický šmejd vytvořil tento selektivní podnikatelský rasismus ?!!!! …..že jeden občan podnikatel MUSÍ a druhý občan NEMUSÍ vydávat EET…..podnikatele jsou tímto v ČR rozděleni jako ve fašistickém státě, kde jedni byli árijci a druzí neárijci
  ….a u taxikářů stačí mít v autě terminál s EET a GPS….zákazník nastoupí GPS zaznamená nástup zákazníka do TAXI a výstup z TAXI vyhodnotí zda řidič jel nejkratší cestou…předá signál terminálu s EET softwarem o velikosti 10x20cm spolu se zabudovanou tiskárnou a EET vytiskne účtenku pro zákazníka a druhou pro TAXI a vše jde online okamžitě na FÚ….lze platit hotově i kartou….tyto terminály máme v našich obchodech vím o čem píšu !!!!……ale to babiš neudělá a když taxikáři zablokují Prahu, tak je nechá být, nezakročí a po jejich sprosté stávce, kdy si berou občany a podnikatele dopravující zboží do svých provozoven jako rukojmí…tak s nimi tento babiš jedná jedná a pouze jedná a žvástá….v dnešní elektronické době stačí dvě věci
  1.Platební terminál s tiskárnou od společnosti PAYMENT
  2.GPS……která jde do tohoto terminálu o rozměrech 10x20cm nahrát….jednoduché elegantní jasné transparentní a taxikáři nemohou nikoho okrást !!!!!!
  Je zapotřebí s tímto zavedeným podnikatelským rasismem v ČR skoncovat a EET buď zrušit nebo zavést pro všechny….a to bez vyjímek

  1. Cowley Odpovědět

   Souhlasil bych s Vámi, kdyby politika a náboženství nebyly největším zlem této planety. A od těch chtít nějakou spravedlnost je více než naivní. Nejlepší je tyto instituce a jejich nápady ignorovat a žít si svůj život. Jen tak může být zachován zdravý rozum.

  2. Petr Odpovědět

   Můžeš postavit tu garáž vietnamčíkovi ty a levněji. Ne za půl mega. Ale to je práce a ta nevoní, co? A taxíkem jezdit nemusíš, máš MHD

 2. Denny Odpovědět

  EET představuje zbytečnou administrativní zátěž, kterou nikdo živnostníkům nezaplatí.
  EET zpomaluje činnost a tím i obrat.
  A viděl jsem kontrolu v prodejně kol, kdy majitel prodával kolo za několik desítek tisíc a přišel tam jeden hrozně spěchající, že jen potřebuje duši toho a toho rozměru. Tak mu ji majitel prodal, přestože klienti nakupující kolo byli dost uraženi, že se jim přestal věnovat. Za chvilku se ten „hrozně spěchající“ vrátil s tím, že prodejce nezaregistroval neprodleně tržbu EET (i když do kasy ji zaregistroval). Pokuta 5000 Kč. Tak takovýhle kontrolor by ode mne zdravej po svých neodešel, protože takovéhle parazity je potřeba ze společnosti prostě eliminovat.
  A to je důvod, proč EEt vadí i poctivým živnostníkům. A rozhodně je potřeba snížit a nikoli zvýšit počet parazitických úředníků.

 3. KUSTA Odpovědět

  NEUSTÁLE NECHÁPU, PROČ BY MĚL OBECNĚ PODNIKATEL NEBO ZAMĚSTNANEC ŽIVIT STÁT. MÁME KAPITALISMUS, DÉMONKRADCII, TEDY STÁT MŮŽE PODNIKAT DLE LIBOSTI A VYVÝJET TAKOVÉ PODNIKATELSKÉ AKTIVITY, KTERÉ HO UŽIVÍ ANIŽ BY MUSEL NESMYSLNĚ PARAZITOVAT NA KDE KOM.
  V PŘÍPADĚ, ŽE BY STÁT DOKÁZAL ZASTAVIT VYVÁŽENÍ PENĚZ Z REPUBLIKY NADNÁRODNÍMI KONCERNY, KE DNI PLNĚNÍ BY KAŽDÝ „DAŇOVÝ POPLATNÍK“ (TEDY BLBEC K POHLEDÁNÍ, PÁČTO SI NACHÁ KÁLET NA HLAVU) BY JEŠTĚ OD STÁTU VYINKASOVAL CCA 50 000,-kČ !!!
  DÁLE TU JSOU LIDÉ (AŽ 10%), KTEŘÍ NEVYDĚLAJÍ VÍCE JAK ČTVRT MILIONU ROČNĚ A TUTI LIDÉ BY MĚLI INVESTOVAT 30 – 50 000,- JAKO NÁKLADY PRO PLEZÍR STÁTU, KTERÉ OVŠEM VZNIKAJÍ JEN PRO TO ABY OUŘADI MOHLI OUŘADOVAT, KÓR, KDYŽ TO MÁTE VŠADE PADESÁT KILOMETRŮ, NEJBLIŽŠÍ POTRAVINY SEDM KILOMETRŮ (ALE TY JSDOU PŘEDRAŽENÉ, PÁČTO VŠICHNI NAKUPUJÍ DO VZDÁLENOSTI 30kM, ŠKOLA 10KM A NEŽ SI VŮBEC MOHU NĚCO KOUPIT, JSOU VŠECHNY PENÍZE V ZADELI ZA BENZÍNY, POPLATKY TÁMHLE, POPPLATKY TADY, COŽ JE TÉŽ NESMYSL A V PODSTATĚ KRÁDEŽ ZA BÝLÉHO DNE. v PRAZE OTOČIM MILION PRODEJEM U OKÉNKA ZA MĚSÍC, NA VIDĚKU ZA DESET LET.

 4. Josef Odpovědět

  Muj klient provozuje vlastni system pro operaci s penezi, zadne pokladny apod. Normalne dani. Pri zavedeni EET musi vysolit slusnou castku za implementaci EET do jeho systemu a naslednou udrzbu. Ano, vetsiny podnikatelu se implementace nedotkne. Ale to, ze vy mate jednoduche podnikani, kde vam treba staci nahrat certifikat do pokladny neznamena, ze kazdy podnikatel ma stejne podnikani jako vy. Tento sebecentrismus, co se v posledni dobe v cesku rozmaha, je des.

 5. Karol Odpovědět

  Jsem kuchar, vim jak fungujou hospody a restaurace. Vim, ze ne vsichni majitele hrajou uplne cistou hru. Nebyl jsem pro EET pred jeho vznikem z jedineho duvodu, ze nemam rad tyhle smiracke-estbacke praktiky. Stat ma jine nastroje(danove priznani, kontrolni hlaseni, inspekce, atd.) jak podvodum zabranit, a to ze je neumi pouzivat a cela statni sprava je nekomunikujici bordel postavenej na stovkach softwarovych reseni a tisicu neschopnych uredniku, tomu moc nepomaha.
  Na druhou stranu, kdyz uz to stalo bambilion penez, tajne jsem doufal, ze by to mohlo narovnat prostredi pro zamestnance restauraci, kdyz uz majitele budou muset poctive odvadet trzby, nebudou moc obirat zamestnance. Bohuzel vse bezi ve starych kolejich, pro nas kuchare se nic nezmenilo. Nestydi se nam nabydnout pulku na pasku, nadelat si dovolenou, nezajistit ochrane obleceni a pomucky, a jen ctrnact hodin denne a pet dnu v tydnu …
  Takze pro me, jako zamestnance se cele slavne EET jevi, jako by to byla jen dalsi mala domu. Nikdy ne plne nefunkcni system, ktery bude dal odsavat penize ze statniho rozpoctu i v rezimu klinicke smrti. Po probuzeni se zjisti, ze tyto technologie jsou uz zastarale(bude set let) a muze se cela legrace klidne opakovat, pokud to nova garnitura zase cele nezrusi.

  Cele to zacalo honem na kuraky v hospodach, pote prislo EET, ted do toho jeste ty COVIDi a kuchari a pinglove muzou jit doplnovat zbozi do obchodaku.
  Jen aby se vam ti vasi slouhove jeste vratili do tech restauraci …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *