Loterie

Od podzimu začíná účtenková loterie. Co přinese?

Po zavedení EET se chystá další počin Ministerstva financí k této problematice. Půjde o loterii, která bude mít za úkol zatraktivnit projekt EET a přimět lid brát si více účtenek od prodávajících a tím je více kontrolovat. Co však tato loterie přinese? Na co se můžeme těšit?

Osm stupňů výher

Jak se tedy budete moci zapojit do účtenkové loterie? Stačí si v obchodě vzít doklad a zaregistrovat jej přes web nebo aplikaci v mobilu. Na každý měsíc pak budou připraveny ceny pro osm stupňů. V prvním stupni neboli osmém pořadí se bude losovat nejvíce výherců – dvacet tisíc. Ti vyhrají 100 Kč. Dále v sedmém pořadí vyhraje tisíc účastníků 1000 Kč. Tak to půjde dále až do posledního 1. pořadí, kde vyhraje jen jedna účtenka jeden milion korun! Přehled výher:

1)      8. pořadí – 100 Kč pro 20 000 lidí,

2)      7. pořadí – 1000 Kč pro 1000 lidí,

3)      6. pořadí – 20 000 Kč pro 20 lidí

4)      5. pořadí – 100 000 Kč pro výherce,

5)      4. pořadí – 200 000 Kč pro výherce,

6)      3. pořadí – 300 000 Kč pro výherce,

7)      2. pořadí – automobil (hodnota 400 000 Kč) pro výherce,

8)      1. pořadí – 1 000 000 Kč pro jednoho šťastlivce.

Jak se budete moci zapojit?

Jak se tedy do této loterie budete moci zaregistrovat? Jednoduše přes mobilní aplikace, kdy jednoduše vyfotíte účtenku od prodávajícího podnikatele. Další způsob je opět snadný. Lze tak učinit i přes webové stránky www.uctenkovka.cz. Zde však musíte zadat 16 znaků z kódu BKP nebo FIK, které jsou uvedeny na účtence. Ministerstvo financí také informuje o tom, že již jedná i s jinými subjekty, jako místy pro registraci do loterie. Zejména tedy pro lidi, kteří nevlastní chytrý mobil a nemají se jak dostat k internetu. Fungovaly by tedy asi nějaké místa například v kamenných ochodech a tak dále.

Je zájem?

Dle některých průzkumů však není o účtenkovku tak velký zájem, jak se počítalo a například výhra osobního automobilu příliš lidí neláká. Někteří by například uvítali jiné způsoby odměňování. Například poukázky na potraviny, ty vedou u starších lidí. Naopak jiní by se loterie nikdy nezúčastnily, což lze přikládat k velké názorové vlně, která s EET obecně nesouhlasí.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *