O2 TV vítězem bitvy o fotbalová vysílací práva, cena se trojnásobně zvedne

Fotbal

Český fotbal se chystá na revoluci, kterou přináší vítězství O2 TV v historickém tendru na vysílací práva Fortuna ligy. S exkluzivními právy na pět sezón a téměř trojnásobným nárůstem finančního obnosu otevírá tato změna novou kapitolu českého fotbalu. Nejen že tato změna přináší revoluci v dosavadním přístupu k televizním právům, ale i finanční injekci pro český fotbal.

Bitva o televizní práva

Historická bitva o fotbalová vysílací práva skončila výsledkem, který znamená konec éry společnosti Pragosport. O2 TV si po pět sezón zajistila vysílání Fortuna ligy, a to za sumu téměř třikrát vyšší než předchozí. Celková částka přesahující 430 milionů korun ročně je impozantním skokem a představuje novou éru pro český fotbal.

Dosavadní systém, ve kterém práva držela společnost Pragosport, byl pod drobnohledem kvůli údajné podhodnocené ceně. Kritici tvrdili, že byla vyžadována revize, a ta přišla v podobě dvoukolového tendru. O2 TV výrazně přeplatila dosavadní cenu a posune tak financování českého fotbalu na novou úroveň.

O2 TV rozšiřuje své spektrum

Televize , která vysílá první ligu už od sezony 2015/2016, rozšíří své portfolio o další pět sezón. Společnost, vlastněná investiční firmou PPF, bude investovat více než 300 milionů korun ročně za exkluzivní práva. Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport, zdůraznil, že jejich cílem je poskytovat divákům unikátní zážitek a podporovat český sport.

„Naše úspěšná cesta ve vysílání Fortuna ligy pokračuje minimálně v příštích pěti sezonách. Děláme to především pro diváky, protože jejich zájmu si velmi vážíme. Již dnes je O2 TV dostupná pro téměř 800 tisíc zákazníků, sledovanost překonává historické rekordy,“ řekl Marek Kindernay.

Streamování na Betanu

I sázková společnost Betano se stala významným hráčem, získavší práva na streamování zápasů za zhruba 120 milionů korun ročně. Pragosport si ponechal práva na druhou ligu, což poukazuje na trvalou pozici v českém fotbale. Společnost se stala významným partnerem O2 TV, což otevírá nové možnosti pro propagaci ligových soutěží.

Inovace ve vysílání

Smlouvy s O2 TV zahrnují nejen vysílání zápasů, ale i technologické inovace. Nově bude vysílatel povinen zajistit systém VAR a kalibrovanou čáru pro ofsajdy na všech zápasech první ligy. Tato změna přinese vyšší kvalitu rozhodování a přispěje k profesionálnímu standardu českého fotbalu.

Zdroje info: Fcebook, X, https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/fortuna-liga-televizni-prava-audiovizualni-o2tv-vysilatel-pragosport-betano.A231116_130158_fotbal_duff. https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ceska-1-liga-tendr-na-vysilani-ligy-vyhrala-o2-tv-celkova-cena-za-prava-trojnasobne-vzroste-5016700

Náhledové foto: Pixabay