Nový James Bond zaostal v Severní Americe za očekáváním

James Bond

Potenciální kasovní trháky mířící do znovu otevřených kin, resp. jejich tržby, jsou sledovány bedlivěji než jindy. Pandemie totiž nejen, že provozovatelům kin způsobila velké ekonomické ztráty, ale také rozvířila debatu o tom, zda mají kina, minimálně tedy velké komplexy, vůbec nějakou budoucnost. Od chvíle, kdy do kin přišel po první pandemické vlně film Tenet, byl nejsledovanějším filmem nový film s Jamesem Bondem s podtitulem Není čas zemřít. Jak si vedl na nejsledovanějším trhu, tj. tom severoamerickém?

Trnitá cesta do kinosálů

Film „No Time to Die“ měl do kin kvůli pandemii koronaviru velmi komplikovanou cestu. Původně měl v plánu plnit kinosály již v roce 2020, ale restriktivní opatření mu to znemožnila. Tvůrci museli čekat až na druhou polovinu roku 2021, než jim bylo umožněno (a než se odhodlali) poslat film do kin.

Tržby ve Spojených státech a Kanadě vygenerované za první víkend promítání jsou nejdůležitějším indikátorem, od kterého se odvíjí hodnocení úspěchu či neúspěchu daného filmu. Britský superšpión vygeneroval v Severní Americe podle odhadů za první víkend na 56 milionů dolarů.

kino

Foto: Pixabay

Americké výsledky

Takový výsledek nelze v žádném případě považovat za neúspěch, lze jej naopak poměrně snadno považovat za doklad toho, že lidé se do kin vrací. Částka 56 milionů je ale přece jen méně, než se čekalo, resp. na samé spodní hranici odhadů. Ty se totiž pohybovaly v rozmezí od 55 do 90 milionů dolarů.

James Bond tak nedosáhl na hit minulého víkendu, Venom: Let There Be Carnage, který se dostal na 90 milionů dolarů. Venom svůj druhý víkend klesl na 32 milionů, Bond teď získal s přehledem první místo v ostře sledovaném žebříčku, mohlo to být ale lepší…

Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-10/james-bond-film-opens-at-no-1-with-56-million-in-ticket-sales?srnd=premium-europe

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.