Noví rafinovaní online podvodníci na vlastní kůži. Objednávají za vás na dobírku, obrana je marná

Online nákup

Nákupy na internetu dnes představují jakousi samozřejmost a spousta lidí si pořizuje nové věci pouze online. Je to pohodlnější, rychlejší a nabídka je většinou mnohem pestřejší. Velmi nepříjemné jsou pouze podvodné eshopy, které posílají zboží nevalné kvality, případně hodlají potenciálního zákazníka dokonale podvést. Zajímavá je i nová praktika podvodníků, kteří objednávají na dobírku za vás. Já se přímo na jeden takovýto podvod zaměřím v následujících řádcích.

Objednávka zboží za vás

Na email mi přišlo shrnutí objednávky, a to konkrétně na Mystery Box za 2500 korun s tím, že se ještě zaplatí za Your Offer Name 120 korun a za expedici 70 korun. Takže 2690 korun. Docela solidní suma. Takovýchto objednávek mi přišlo z eshopu The BOX CZ hned několik. Všechny jsem pochopitelně nevyzvedával a zůstaly na poště. Tím pádem jsem pochopitelně nic nezaplatil. Mystery Box jsem opravdu nechtěl, ač bych byl možná překvapený, co užitečného mi dorazilo.

Mystery Box

Objednávka u BOX CZ: Foto Radek Štěpán 

Těžko se dočkáte kloudné odpovědi

U BOX CZ jsem to ani nezkoušel. Nyní mi dorazila objednávka z CZ Rubicum. Velmi zajímavý eshop, není liž pravda. Objednal jsem si údajně 3 feromonové parfémy. Po těch jsem nepochybně vždy toužil. Celková cena 652 korun. Samotné parfémy vyšly na 430 korun, doprava 139 Kč prostřednictvím standardní dodávky, což jsem moc nechápal. Poplatek za dobírku vyšel na 50 korun a za 33 korun jsem ještě virtuálně zasadil strom. Už jsem se tak nějak naštval a na email odpověděl. Dorazila mi automatická odpověď a možnost kontaktovat prodejce. Následovaly prokliky do formuláře, kde se vyplnil email a následně už to vyžadovalo bankovní spojení, klasika. V tomto momentu jsem vše logicky ukončil a napsal email, že vše oznámím na policii, ať objednávku zruší. Odpověď kupodivu dorazila s tím, že objednávka již byla odeslána a zrušit ji nelze. Odepsal mi nějaký Jon Mjeku ze společnosti HS Plus. Nejspíše Čech…

Perfémy

Objednávka u Rubicum CZ: Foto Radek Štěpán 

Jon Mjeku

Odpověď z Rubicum CZ: Foto Radek Štěpán 

Nikdy nebrat, co si člověk neobjednal

Jediná rada a obrana, která nejspíše existuje. Podvody tohoto typu budou nejspíše čím dál tím častější. Komunikace se takovýmito rádoby prodejci je fakticky marná a těžko vám sdělí, kdo si něco za vás skutečně objednal.

Zdroje info: Autor

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.