Nové nebinární toalety ve škole u Plzně: Nejen konzervativci obrací oči v sloup

Toalety

Lidé jsou buď nuly, nebo jedničky, muži, nebo ženy. Nic mezi. Takto jsme si v minulosti běžně představovali normální svět a většině z nás to zůstalo. V posledních letech se ale přišlo na to, že lidé mohou být něco mezi jedničkou a nulou, mužem a ženou. Lidé si dnes mění pohlaví, muži se cítí jako ženy a naopak žena jako muži. Neměli bychom je nechat se trápit. Vždyť každý má právo na to být spokojený a šťastný. Tuto skutečnost reflektovalo Gymnázium a střední odborné učiliště v Plasích na Plzeňsku. Právě tady zavedli v budově školy nebinární toalety.  

Respekt školy k dětem

Přesně takto se pro portál iDnes.cz vyjádřila ředitelka Gymnázia a Středního odborného učiliště Plasy Markéta Lorenzová. Ve škole je pár studentů, a tak se realizovalo právě toto řešení. Studenty, kteří na takovéto toalety chodí, samozřejmě nemohla zveřejnit, to je více než jasné. Doba se podle paní ředitelky mění a rodiče už nic takového neberou jako ostudu, ale o problematice diskutují.

Asi patřím mezi konzervativce

Někdy se také mohu cítit jako medvěd nebo jako čuník. Brloh ani koryto mi ale nikdo nejspíše neudělá.Protože nejsem odlišný, jen si přece dělám legraci. Lidé, kteří se cítí jako jiné pohlaví jsou nemocní? Asi ano. Dítě pociťující jinou sexuální orientaci zřejmě potřebuje maximální citlivost, nicméně soukromí zajistí i obyčejná kabinka na mužských či ženských toaletách. Nebo ne? Progresivistické směry jsou v tomto ohledu opravu úžasné. Kvůli pár dětem se postaví nové toalety, kuchyňka pro nebinární a podobně? Zvláštní.

Logika hovoří pro dvě pohlaví

Samozřejmě. Pokud existují dvě pohlaví, pak logicky musí být také dvě pohlavní identity. Jak věda, tak i logika ale už nejspíše nemají ve společnosti takový význam, jaký by mít měly. Postvědecká doba plná různých dogmat bude asi jiná. My tak budeme muset počítat nejen s nebinárními toaletami, ale agenderem, genderfluoidem a podobnými záležitostmi nad kterými zůstává obyčejnému člověku rozum stát.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, Zdroj: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/binarni-toalety-plasy-gymnazium-stredni-skola-student-socialni-sit.A240604_113325_plzen-zpravy_vb?zdroj=plzen_hp,https://blog.idnes.cz/burget/nebinarni-toalety-uz-i-na-ceskych-skolach.Bg24060141

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.