Nová aplikace ukáže lékárny se zásobou nedostatkových léků

lékárna

V době nemoci už nebudete muset nikde pracně shánět léky. Pomocí aplikace eRecept se dozvíte, kde lék snadněji ukořistit. Omezení dostupnosti léků můžete mít stále pod kontrolou. Zásoby potřebných léků budete mít na očích a už nebudete muset jezdit až na konec světa. Ušetří vám to hlavně čas. Na mapě si budete moci zobrazit ty nejbližší lékárny s daným lékem.

Jak se přihlásit do eRecept

Přihlásit se do aplikace eRecept můžete pomocí bankovní identity, mobilním klíčem eGovernmentu, nebo přes aplikaci Moje ID. A aplikaci uvidíte elektronické recepty vydané vždy na vaše jméno. U běžného receptu odhalíte snadno i ID, je možné stáhnout si i QR kód. Aplikace vám ale také odhalí pomocí žlutého vykřičníku, že daný lék není k dispozici nebo je jeho výdej díky nějakému omezení přerušen. Mobilní aplikace vás potom odkáže na nejbližší lékárnu, kde budete moci lék bez problémů vyzvednout.

lékárna

Funkce se týká nedostatkových léků 

Mapy se zásobami léků se zobrazují jen u těch, které jsou omezené nebo nedostupné. Aplikaci eRecept je možné stáhnout zcela zdarma, a to z Google Play anebo z AppStoru. Evidence omezené dostupnosti byla zavedena od 1. června, a proto jí už můžete bez problémů využívat.

Zdroje informací: https://mobilmania.zive.cz/clanky/erecept-ukaze-lekarny-kde-vyzvednete-leky-s-omezenou-dostupnosti-podivejte-se-jak-to-vypada-v-praxi/sc-3-a-1360214/default.aspx

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/leky-nedostatek-aplikace-erecept-pomoc-ospen-ventolin.A240604_204726_domaci_lisv

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.