Nezastavitelný Babiš: Prezident se podle něj cítí jako nový Václav Havel

Babiš a Zeman

Partie na CNN Prima News byla opět výživná. Aby také ne, když v ní hovořil bývalý premiér, neúspěšný kandidát na prezidenta a nekonečný rétor Andrej Babiš. Věnoval se především prezidentovi naší země Petru Pavlovi. Hovořil mimo jiné o tom, že tady žijeme v pohádce Císařovy nové šaty. Právě tuto slavnou pohádku si vzal do úst člověk, který toho za období svého ministrování a premiérování zvládl tolik, že se před většinou z nás dokonale vysvlékl. Opravdu zvláštní.

Komunistický rozvědčík si hraje na Havla

Tak nějak skutečně myšlenky pana expremiéra vyzněly. Konkrétně hovořil, že tato pohádka je o tom, že předseda ZO KSČ, nomenklaturní kádr, komunistický rozvědčík, předává vyznamenání paní Kubišové, která byla jeden z hlavních symbolů naší revoluce. Pohádka je podle Babiše také o tom, že se současný prezident cítí jako nový Václav Havel. Mimo jiné se zmínil i o absurditě doby.

Když muž s komunistickou minulostí kritizuje bývalého komunistu

Jak může člověk, který má také komunistickou minulost, kritizovat někoho v podstatě za to samé. Jako soudný člověk bych se styděl. Kdyby se o Babišovi nemluvilo jako o Burešovi a neřešila se jeho komunistická minulost, člověk by se nejspíše nad kritikou současného prezidenta možná ani nepozastavil. Takto ale vše vyznívá spíše trapně než jakkoli jinak. Bohužel.

Prezidenta jsme si demokraticky zvolili, tak to respektujme

Další věc, která se mi složitě chápe. Prezidenta jsme si zvolili v demokratických volbách. Podobně tomu bylo i v případě Miloše Zemana.  Ten možná vyhovoval Babišovi více. Každopádně ať už to byl můj kandidát, nebo nebyl, přece musím respektovat přání většiny. Tak to prostě v demokracii chodí. Proč bych měl plivat na současného prezidenta, když jsme si ho zvolili, ať už to byl můj kandidát, nebo nikoli? Jsou bohužel ale lidé, kteří nectí vůli většiny a může v tom být zhrzenost nebo cokoli jiného. S tím neuděláme nic.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X, https://cnn.iprima.cz/porady/partie, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-byvaly-komunista-babis-se-oprel-do-pavla-absurdni-ze-komunisticky-rozvedcik-predava-vyznamenani-chartistum-40448763

 Andrej Babiš a bývalý prezident Miloš Zeman: Náhledové foto Úřad vlády České republiky 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.