Nestlé novými obaly ušetří 20 tun plastů

Nestlé ve své tiskové zprávě uvádí, že v následujícím období hodlá změnit své obaly a výrobu tak, že ušetří až 20 tun na plastech. Jak toho chce docílit? A jak budou změny vypadat? Na to vše se teď zaměříme. Pojďme na to!

O 20 tun plastů v Česku a na Slovensku méně

Společnost Nestlé je největší výrobce nápojů i potravin na světě. U nás tato firma provozuje závody jako je Zora Olomouc a Sfinx Holešov. Právě v Česku a na Slovensku by mělo být v budoucnosti o 20 tun plastů z těchto závodů méně. Společnosti chce upravit své obaly tak, že je ztenčí či plast vymění za papír. I u importovaných výrobků do těchto závodů se budou redukovat plasty. V této oblasti by to mělo být dokonce 30 tun.

Lentilky

Lentilky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Udržitelnost? Důležitá i nyní

I přesto, že velmi pravděpodobně nyní nastává ekonomické období spojené spíše s poklesem než s růstem, je dle společnosti stále na místě, starat se o udržitelnost. V praxi bude omezení plastů vypadat například následovně. Odstraní se plastové fólie u skupinových balení menších výrobku, jako jsou například Lentilky či Anticol. Stejně tak budou mít na sobě výrobky jasnější návod, do jakého recyklačního místa vlastně po užití patří. U zahraničních výrobků společnosti Nestlé pak budeme moci pozorovat například přechod od nerecyklovatelných obalů k těm recyklovatelným. Třeba u krmiv Purina.

Cíl? Bezobalový prodej

Dlouhodobější cíl společnosti Nestlé v této oblasti je bezobalový prodej. Toho chtějí dosáhnout i v zahraničí. Právě tam již některé podoby tohoto konceptu zkouší. Například ve Švýcarsku, tedy zemi, která je domovinou celého koncernu, se zavádí prodej výrobků kočičího krmiva Purina a rozpustné kávy NESCAFÉ, které jsou uloženy v znovu naplnitelných zásobnících. Z nich si mohou zákazníci dávkovat výrobky do vlastních nádob.

Zdroj dat: ČTK Protext
Lentilky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.