Neodejdu! Důvody Trumpova vzdoru jsou logické

Trump

Sledujete dění v Americe a neustále se divíte bývalému prezidentovi Trumpovi, že prostě neodkáže odejít se ctí přiznat porážku? Nejspíše ano. Asi nedokážete uvěřit tomu, jak je ješitný a uražený. Ano, Trump je rozhodně člověkem, jehož ego je tak obří, že kdyby se dalo přirovnat k mostu, došli bychom po souši z Evropy až do Ameriky. Jen v ješitnosti ale zřejmě jeho zapírání a souzení se o zvrat nebude. My se zkusíme na některé základní důvody podívat mnohem podrobněji.

Odkaz neobyčejného poraženého

Donald Trump prstě nechce být žádným tuctovým poraženým. Kdyby jeho porážka byla drtivá, vypadalo by to zřejmě jinak. Prostě raději dostane ránu do týla. Znevěrohodnění procesu je pro budoucího exprezidenta vcelku dobrou volbou. Uškodí ovšem Americe jako takové. Pamatujete na minulé volby, kdy byli ve hře hackeři z Ruska a dlouhé prsty Vladimíra Putina. Jako by se situace tak trochu opakovala.

Osudová bitva v Georgii

I tady je třeba mít se na pozoru. Právě Georgii čekají volby senátorů. Rozhodne se, zdali bude senát republikánský, jako tomu bylo doposud, nebo demokratický. Pro Trumpa by bylo ideální, aby byl Biden svázán, tudíž senát musí být republikánský. Svým krokem chce držet republikány rozohněné a odhodlané k boji.

Udržení voličské jednoty

Trumpův tah může být jakýmsi prvopočátečním vytvořením rezistence vůči Bidenově vládě. Potřebuje udržet zkrátka celých 73 milionů voličů pohromadě. Trump zkrátka chce, aby se všechny jeho změny opět neproměnily jinak, a aby demokraté nepřekopali všechno, co jim přijde pod ruce. Zároveň si už pomaličku připravuje půdu pro další volby. Jinak už je také zatlačen hodně daleko k tomu, aby přiznal, že prostě prohrál.

Donald Trump: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.