Německo snižuje ceny jízdného

nádraží

Inflace je strašákem, který obchází Evropu a celý svět. Stále ještě nekončící pandemie covidu a dopady nejrůznějších opatření i ruská agrese na Ukrajině ženou vzhůru ceny nejrůznějších komodit a dalšího zboží. Výsledkem je výrazné zdražování, které nepříjemně pociťují na svých peněženkách lidé po celém světě. Vlády se proto snaží nalézat způsoby, jakými lidem současnou situaci ulehčit. Německo není výjimkou a výsledkem je radikální zlevnění regionální dopravy.

Německo a vysoké ceny

I Německo se potýká s vysokou inflací (byť ne tak vysokou, jaká je v současné době u nás). Německá vláda se proto usnesla na řešení problému vysokých cen plynoucích především z kontinuálního zdražování a navyšování cen za energie. Přes léto se proto nejen Němci dočkají mnohonásobně nižších cen za jízdné. Upravené a cenově ponížené jízdné v Německu bude platit již od začátku příštího měsíce, tj. června.

Berlín

Foto: Pixabay

Za kolik se bude v Německu cestovat?

Cestovat se v Německu bude za pouhých 220 Kč měsíčně. Za tuto sympatickou cenu budou k dispozici všechny druhy regionální i městské dopravy. Slev přitom mohou využít i všichni cizinci, a Češi nejsou výjimkou. Oni ani nikdo ostatní pro využití speciálně upravených cen nebudou potřebovat žádný průkaz ani doklad.

Regionální doprava by tak měla dosáhnout výrazného zlevnění. Může to znamenat mimo jiné i tip na zajímavou dovolenou nebo výlet. Proč neprokoumat Německo trochu blížeji? Z hlediska německé ekonomiky je samozřejmě potřeba, aby lidé této nabídky dostatečně využili ve prospěch posílení obratu a ekonomického růstu. Německou vládu bude tento plán stát přibližně 2,5 miliardy Euro, jeho přínosy by ale měly být natolik velké, že se investice vyplatí. I proto, že další pozitivním dopadem by měla být menší zátěž životního prostředí.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nemecko-jizdenka-energie-inflace-valka-zdrazovani.A220523_153600_eko-zahranicni_jla

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.