Nejvýhodnější pojištění motocyklu

Nejen na automobily, ale i na motocykly se vztahuje zákon o povinném ručení. Princip sjednání je úplně stejný, ale sazba je odlišná. Na výpočet ceny povinného ručení motocyklu má vliv objem motoru, jeho výkon, rok výroby motocyklu a v neposlední řadě také jeho využívání. V dnešní době je velmi preferováno sjednání pojištění pouze na určitou část roku, ve které se s motocyklem jezdí.

Celoroční či sezónní pojištění motocyklu

Motocykl si můžete pojistit celoročně, ale také pouze sezónně. V případě celoročního pojištění motocyklu můžete vyjet na silnici kdykoliv v průběhu roku a jste chráněni před náhradou škod, která by mohla vzniknout v případě havárie. Doporučujeme vám však sjednat si povinné ručení motocyklu na část roku, respektive na dobu, kdy motocykl budete aktivně využívat. Jde o sezonní povinné ručení, kdy si stanovíte dobu, po kterou budete platit pojistné a tím budete chráněni. Sjednat si sezónní povinné ručení musíte na celý rok, platit však budete pouze vámi stanovené měsíce a po tyto měsíce bude také probíhat plnění ze strany pojišťovny.

Havarijní pojištění motocyklu

U motocyklu je to stejné jako u auta i v případě sjednání havarijního pojištění, avšak odlišné jsou podmínky. Havarijní pojištění motocyklu můžete uzavřít samostatně pouze na nehody, nebo také komplexně, což zahrnuje pojištění proti krádeži nebo vandalům. I u tohoto typu pojištění je možnost sjednat si ho pouze na určitou část roku. Havarijní pojištění má také celou řadu slev a výhod. Uzavřete-li jej společně s povinným ručením, můžete využívat mnoho slev. Při stanovení ceny jsou brány v úvahu další aspekty jako např. zkušenosti řidiče či ochranné prvky motocyklu.

Nejvýhodnější pojištění motocyklu

Obecně nelze říci, které povinné ručení je nejvýhodnější. Někteří z vás budou preferovat cenu, jiní limity plnění. Pro jiné bude výhodné sjednat si pojištění, u kterého si budete moci pojistit další vozidlo. Vždy máte výběr z několika možností. Chcete-li si vybrat opravdu to nejvýhodnější pojištění motocyklu, porovnejte si nabídky pojišťoven online. Zároveň si vámi vybrané pojištění můžete i sjednat online.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.