Výcvik

Největší zbrojařská firma Evropy kupuje společnost Bohemia Interactive Simulations

Britský výrobce širokého spektra zbraní a zbrojních systémů, firma BAE Systems, v těchto dnech dokončuje jednání o převzetí společnosti Bohemia Interactive Simulations, původně české firmy, která svůj původ odvozuje od vývoje počítačových her na konci devadesátých let minulého století. Zbrojní gigant bude využívat jejich jedinečné know-how v oblasti vývoje tréninkových a výcvikových systémů ve virtuální realitě. 

Příběh Bohemia Interactive

Společnost Bohemia Interactive byla založena v roce 1999 coby herní vývojářské studio. Prvním velkým hitem studia byla taktická válečná hra Operace Flashpoint, která dosáhla na významné prodejní úspěchy jak v tuzemsku, tak v zahraničí a stala se jednou z prvních českých videoher, které dokázaly prorazit na západních trzích.

Mechanismy použité ve hře byly následně firmou využity pro vývoj armádních výcvikových systémů. Tato oblast činnosti byla posléze vyčleněna do samostatné společnosti Bohemia Interactive Simulations. Tu posléze v roce 2013 odkoupil americký investor. V dnešní době zaměstnává 325 lidí v USA, Velké Británii, na Slovensku a v České republice. Své produkty dodává společnost řadě armád po celém světě, včetně té americké, britské či francouzské.

VR

Foto: Pixabay

Přechod pod BAE

Zbrojní firma BAE (British Aerospace) se podílí na celé řadě projektů s globálním dosahem, např. na stavbě britských letadlových lodí třídy Queen Elizabeth nebo bojových letounech Eurofighter Typhoon či F-35 Lightning II. V roce 2019 činil obrat firmy více než 22 miliard dolarů.

Vzhledem k tomu, že se nákup Bohemia Interactive Simulations týká zbrojní oblasti, akvizice bude muset být samozřejmě posouzen regulačními úřady.  Cena, kterou za společnost BAE zaplatí zatím není známá, v roce 2020 činil odhad tržní hodnoty Bohemia Interactive Simulations 12,5 miliardy dolarů.

Firma, ze které Simulations vzešly, herní vývojář Bohemia Interactive, stále pokračuje pod českým vlastnictvím, ačkoliv do ní letos významně majetkově vstoupil čínský herní gigant Tencent.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nejvetsi-evropsky-zbrojar-bae-kupuje-vyvojare-bojovych-simulatoru-bohemia-interactive-1385304

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *