Nejspíše nás čeká plošné rozdávání respirátorů a roušek

Rouška

Už máte svoji roušku? Nejspíše odpovíte, že ano, vždyť se jich ušila spousta, navíc si jich lidé v obavě před druhou vlnou hodně zakoupili. Nyní to vypadá, že sám stát přidá ruku k dílu a rozdá miliony roušek. Takto se alespoň vyjádřil premiér Andrej Babiš pro rádio Impuls. Dojde tedy k plošné distribuci těchto ochranných prostředků. Bude to skutečně k věci a jak hodlá vláda roušky poslat? Na tyto otázky vám odpovíme v následujících řádcích.

12 milionů respirátorů třídy FFP2

Premiér Andrej Babiš se vyjádřil v tom smyslu, že čas distribuce ochranných prostředků v plošné podobě nastal. K dispozici je 12 milionů respirátorů třídy FFP2 a také více než 20 milionů roušek. Právě tyto ochranné pomůcky by měly putovat hlavně seniorům, již jsou nejohroženější skupinou. Návrh nicméně bude ještě prodiskutován na pondělním jednání naší vlády. Půjde o otázku dohody. Možná by se mělo také uvést, kolik vše bude stát…

Náročná akce

Plošná distribuce ochranných prostředků byla již velkým tématem diskusí na jaře. V současné situaci bude rozdání ochranných pomůcek zapotřebí. Především respirátory jsou pro starší občany velmi důležité. Prostřednictvím roušek chrání lidé ty okolo sebe.

Sám je příkladem?

Už to tak vypadá. Alespoň před kamerami. Sám premiér dle svých slov nosí nový respirátor FFP2. Díky tomu a také vyhýbání se nakaženým lidem nemusí do karantény. Premiér se mimo jiné pochlubil i tím, že neabsolvoval žádný test na koronavirus. Zřejmě je si jistý, že se prostě nenakazil. Česká republika přitom zaznamenává největší přírůstky nakažených. I o víkendu se nyní dostávají přes 500 lidí za den.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.