Zlato

Nechat peníze ležet na účtu? Rozhodně ne, vsaďte na investiční zlato

Koronavirová pandemie sice, zdá se, ustává, nicméně z hlediska absence příjmů mnohé z nás negativně ovlivnila. Tím pádem se spoustě lidí ztenčily finanční rezervy. Přesto se našla odvětví, která prosperovala, a lidé si naopak dokázali nemalé peníze naspořit. Pokud mezi takovéto šťastlivce patříte také, určitě nenechávejte prostředky ležet ladem a skladem na běžném účtu. Vždyť míra inflace se přehoupla přes 3 % a peníze ztrácejí na hodnotě. Do čeho ale vlastní prostředky vložit? Ideálně do zlata. Proč? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Investice do nemovitostí a kryptoměn jsou složitější

Tím si můžete být jistí. Vždyť ne každý má na účtu miliony korun, aby si mohl koupit nějaký pozemek nebo nemovitost. V opačném případě investice tohoto typu pozbývá smyslu. Co se týká kryptoměn nebo akcií, jedná se o svět, kterému musíte rozumět. Jinými slovy, situaci na trhu je zapotřebí dlouhodobě monitorovat a investovat v pravou dobu.

Zlato je sázka na jistotu

Velkou výhodou tohoto drahého kovu je bezesporu stabilita jeho ceny. Ta se fakticky směrem dolů nemění. Maximálně se v dlouhodobém horizontu zvyšuje. Když si vezmeme cenu zlata z hlediska delší doby, zjistíme, že jde o skokové zvýšení. V každém případě při investici do zlata neprohloupíte.

Nakoupíte bez DPH

Zlato je osvobozeno od DPH. Tím pádem bude nižší i jeho pořizovací cena. Jakékoli jiné investiční prostředky je nezbytné nakupovat i s daní.

Cihličky, mince, nebo slitky?

To už je pouze a jenom na vás samotných. Sehnat zlato lze od několika tisíc korun ve zmiňovaných třech podobách. A kde nakupovat? Klidně online na www.zlate-mince.cz

Eshop provozuje Pražská mincovna, která má mimo jiné pobočku i v pražském Obecním domě. Zlato lze této společnosti také prodat.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

4 komentáře

 1. Petr Odpovědět

  Když se píšou výhody, je potřeba zmínit i nevýhody. První je rozdíl mezi cenou nákupu a prodeje. Ano, solidní firmy obvykle nabídnou možnost zpětného výkupu, ale rozdíl je cca 5000 Kč (43k za unci a výkup 38k). Proto je výhodný z dlouhodobého hlediska, kdy rostoucí cena zlata vyleze dost vysoko, aby se tento rozdíl srovnal. Další je výběr formy. Určitě ne papírové zlato, příslib, že firma koupené zlato uloží ve svém sejfu – raději mít vlastní kus zlata. Mince jsou pěkné, se zpracovanými motivy, ale jsou o to dražší a při výkupu obvykle druhá strana platí za cenu zlata, ne za cenu zpracování (tam musíte najít konkrétního kupce, který zrovna takovou minci shání). Proto je výhodnější slitek, osobně preferuji ten s kinebarem (hologram na zadní straně, další bezpečnostní prvek) – obvykle je dražší jen o pár stovek. Nejlepší poměr má 1 unce zlata (1OZ, 31,1g) – větší už se hůř prodává, i když premium je v poměru k hodnotě investice nižší. A zrovna u 1 unce končí možnost kinebaru, myslím, že 50g slitky už kinebar nemají.

  1. sks Odpovědět

   To přece záleží na tom, kolik zaplatíte. Pokud zaplatíte málo, je to reklama a to označeno být musí, pokud hodně, je to zaručená informace a u té se nepíše, že jde o reklamu. Za další příplatek je možné i zdůraznit, že jde o skutečně vědecky ověřenou informaci podloženou mnohaletým bádáním.

   1. Martin Vaněk Odpovědět

    😀 …tak takhle to je…, a já naiva si myslel, že zákon platí pro všechny stejně… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *