Nechat peníze ležet na účtu? Rozhodně ne, vsaďte na investiční zlato

Zlato

Koronavirová pandemie sice, zdá se, ustává, nicméně z hlediska absence příjmů mnohé z nás negativně ovlivnila. Tím pádem se spoustě lidí ztenčily finanční rezervy. Přesto se našla odvětví, která prosperovala, a lidé si naopak dokázali nemalé peníze naspořit. Pokud mezi takovéto šťastlivce patříte také, určitě nenechávejte prostředky ležet ladem a skladem na běžném účtu. Vždyť míra inflace se přehoupla přes 3 % a peníze ztrácejí na hodnotě. Do čeho ale vlastní prostředky vložit? Ideálně do zlata. Proč? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Investice do nemovitostí a kryptoměn jsou složitější

Tím si můžete být jistí. Vždyť ne každý má na účtu miliony korun, aby si mohl koupit nějaký pozemek nebo nemovitost. V opačném případě investice tohoto typu pozbývá smyslu. Co se týká kryptoměn nebo akcií, jedná se o svět, kterému musíte rozumět. Jinými slovy, situaci na trhu je zapotřebí dlouhodobě monitorovat a investovat v pravou dobu.

Zlato je sázka na jistotu

Velkou výhodou tohoto drahého kovu je bezesporu stabilita jeho ceny. Ta se fakticky směrem dolů nemění. Maximálně se v dlouhodobém horizontu zvyšuje. Když si vezmeme cenu zlata z hlediska delší doby, zjistíme, že jde o skokové zvýšení. V každém případě při investici do zlata neprohloupíte.

Nakoupíte bez DPH

Zlato je osvobozeno od DPH. Tím pádem bude nižší i jeho pořizovací cena. Jakékoli jiné investiční prostředky je nezbytné nakupovat i s daní.

Cihličky, mince, nebo slitky?

To už je pouze a jenom na vás samotných. Sehnat zlato lze od několika tisíc korun ve zmiňovaných třech podobách. A kde nakupovat? Klidně online na www.zlate-mince.cz

Eshop provozuje Pražská mincovna, která má mimo jiné pobočku i v pražském Obecním domě. Zlato lze této společnosti také prodat.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.