Nebudeme zvyšovat daně. Premiér před volbami dle Blažka nelhal

Pavel Blažek a Petr Fiala

Zdá se to až k nevíře. Daně se zvýšily téměř všichni a třeba ta z nemovitosti dvojnásobně. Premiér ale podle ministra spravedlnosti Blažka nelhal. Já tedy nevím, nejsem ministr spravedlnosti, ale když se něco řekne a pak jsou věci jinak, tak se lže. No, každý má definici lhaní jinou. Pavel Blažek říkal v rozhovoru pro iDnes.cz, že premiér nelhal, pouze říkal něco, co nemohl udělat. Kdokoli si o tomto tvrzení udělá obrázek sám, nicméně sám se přiznám, že má definice lhaní byla tímto asi vyvrácena.

Daňová kvóta se nemění

Jinými slovy, celkové finanční prostředky od obyvatelstva se podle všeho nijak nemění. Tedy spíše podle samotného Blažka. U některých věcí to ale jeho strana říkala jinak, takže se to nyní mění. Tak nějak to chápu jako jeden velký Kocourkov a mluvení tak, jak se to momentálně samotným vládním politikům hodí. Když řeknu, že něco nezvýším, tak to přece nezvýším. Nebo ano?

Schovávání se za celkovou daňovou zátěž je trapné

Nepochybně ano. Takto se může vymlouvat malé dítě, ale nikoli vrcholný politik. Možná kdyby sám premiér řekl, že lhal ve své nevědomosti a přiznal chybu třeba u daně z nemovitosti, bylo by to jinak. Sám Blažek ohledně této daně přiznal, že říkali něco a konali něco jiného. Nechce uhýbat, což je férové. Tak proč prostě nepřizná lež? Nerozumím tomu a chtěl bych to vysvětlit.

Babiš lhal a Fiala ne?

Sám premiér a jeho spolustraníci vyčítali Babišově vládě chaotické jednání a lhaní. Nemám iluze o tom, že by minulá vláda byla pravdomluvná a že by nerozhazovala peníze všude možně. Ta současná ale nevypadá o moc lépe a svým jednáním otevírá opozici i podle předvolebních průzkumů cestu k moci. A to jsem si myslel, že už mě fotografie s pávy, kmenové buňky, dokončování elektráren Rusy nebo přihrávání dotací pro jistého velkouzenáře nečeká.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-spravedlnosti-pavel-blazek-zvyseni-dani-justice-premer-fiala.A230517_201711_domaci_kori

Premiér Petr Fiala s ministrem Pavlem Blažkem: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.