Nebude na plyn, vláda potápí lidi: Takto zní nejčastější slova ruských kolaborantů

Válka

Zima bude dlouhá a náročná. O tomto faktu není třeba nijak výrazně diskutovat. Přesto jsme na ni do značné míry připravení. Zásobníky plnu jsou naplněné z 80 %. Vyjednala se také kapacita LPG u terminálu v Nizozemí. Vláda se zkrátka snaží, aby dopady krize byly co možná nejmenší. Přesto na ni útočí nejen opozice, což je v jistých momentech logické, ale také spousta proruských kolaborantů. Jak velmi jednoduše a často až trapně.

Úspory prostě přijdou, neobejdeme se bez nich

Bohužel, budeme se muset uskromnit. Vždyť je reálně možné, že do zásobníků se bude muset sáhnout dříve, než by bylo bývalo zdrávo. Covid nás do jisté míry naučil, že je třeba být připravený na všechno a solidarita by měla být důležitá pro každého z nás. Důraz bychom měli klást na úspory.

Věci, jež pro nás možná budou nepředstavitelné

V Evropě už to ostatně pomalu začíná. Úsporná řešení se už dostávají na světlo světa. Vždyť Němci již začínají uvažovat o zavedení rychlostního limitu na svých dálnicích. Doposud zcela neslýchaná věc. Nyní už si asi i toto dokážeme představit. Ostatně někteří z nás si možná pamatují na velkou ropnou krizi na Západě, která byla v roce 1973. Tehdy se v USA mohlo jezdit maximální rychlostí 55 mil za hodinu.

Ruská manipulace s trhy

Je bohužel patrná. Vždyť plyn dnes stojí pětkrát dříve než v minulosti, konkrétně před rokem. Rusové to zkrátka udělali chytře. Pronajali si v Evropě zásobníky, které ale nechali tak nějak prázdné.

Nenasytný Putin se nezastaví

Ruští kolaboranti hovoří o tom, že to nezvládneme, bude nám zima. Nedoplatíme se a naše životní úroveň půjde lidově řečeno do kytek. Pouští dezinformace o tom, jak tady bohatí Ukrajinci jezdí v drahých autech. Nepomáhá se našim, ale Ukrajincům. Tradiční záležitost proruské propagandy. Je třeba si ale uvědomit, že masový vrah Putin se jen tak nezastaví. Pád Ukrajiny by byl zřejmě jen začátek.

Zdroje info: 

https://www.lidovky.cz/domov/zvlastni-zmocnenec-energeticka-bezpecnost-tri-tezke-zimy-pripravit-bartuska.A220730_193231_ln_domov_lros?#paywall-locked

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/vlada-domacnostem-letos-posle-na-elektrinu-jen-dva-tisice-ri/r~58db82f811c311ed9ae20cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=789101&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

https://www.peak.cz/rusove-se-nezastavi-sirenim-dezinformaci-chteji-zlomit-jednotu-zapadu/33711/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.