Návštěva kadeřnice v roce 2024 podraží asi o desetinu

kadeřnice

Jednou ze služeb, na jejichž zdražení se musíme v novém roce připravit, je kadeřnictví. Co za tímto zdražováním stojí? A na co konkrétně je třeba se připravit?

Dražší kadeřnictví nás nemine

Nejen pravidelní návštěvníci kadeřnických salónů by se měli připravit na prudké zvýšení cen, které se však netýká jen zvýšení DPH. Za výrazným zvýšením cen stojí také zdražování pomůcek i materiálů, které ke své práci kadeřnice využívají. Ceny se přitom mají navýšit až o desetinu.

kadeřnice

Foto: Pixabay

Se zdražováním úzce souvisí i vyšší odvody, za které budou muset živnostníci od ledna tohoto roku muset více platit. Oproti loňskému roku jsou platby za zdravotní a sociální pojištění zhruba o tisíc korun vyšší. To se do nových cen kadeřnických služeb také promítne. Neplátci DPH na tom budou s cenami o něco lépe, ale i ti se budou snažit poohlížet po nějaké koruně navíc.

Daň z přidané hodnoty se od nového roku měsíce ledna zvýší až o 11 procent. Zdražení služeb lze přitom očekávat v průměru od osmi do jedenácti procent oproti stávajícím cenám. V centrech měst, kde jsou pronájmy o něco vyšší, zaplatí zákazníci pak vždy o něco více, to ale není nic nového.

Alternativní služby

Kadeřníci, kteří nepracují v salonech, nabízí často návštěvy klientů v jejich bytech. Poskytují téměř stejné služby jako kadeřnice v salonech. Neprovádí však odborné prodlužování vlasů a omezené jsou i některé další služby. Ceny u některých kadeřnic díky tomu mohou být nižší. Nedá se však říct, že by tyto ceny lákaly většinu zákazníků k příliš častému objednávání kadeřnických služeb. Řada lidí dnes více šetří a své návštěvy u kadeřníků odkládá a prodlužuje si intervaly mezi jednotlivým stříháním.

Zdroje informací: https://www.denik.cz/ekonomika/kadernictvi-zdrazovani-2024.html

https://www.lidovky.cz/domov/dph-zdrazeni-kadernictvi-holic-penize.A240104_171015_ln_domov_rkj

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.